Здоров'я

5 дивовижних фактів про здоров’я зубів

Які продукти небезпечні для зубів?

Цукор і солодощі — не єдині винуватці поганого стану зубів. Продукти з високим рівнем кислотності — наприклад, льодяники з кислинкою, газовані напої і навіть фруктові соки — можуть послабити емаль зубів. Результат відомий: виникнення ерозії зубної емалі, подальше її руйнування.

Фахівці стверджують, що лимонна кислота є найбільш згубною для здоров’я зубів. Крім того, стоматологи включили в список найнебезпечніших продуктів занадто кислі (наприклад, кислі яблука і виноград), занадто в’язкі, тягучі і солодкі (наприклад, цукерки-іриски). Навіть кислі жувальні вітаміни для дітей можуть стати причиною розвитку карієсу.

19-05-16-foto-600x456-1

Американські фахівці в галузі дитячої стоматології стверджують, що всі цукерки з кислинкою, які пройшли лабораторні випробування, мають низький рівень pH. Їх вплив на зуби подібно кубику льоду, залишеному на огрівальному приладі. Кислота просто роз’їдає зуб. Важливо мати на увазі, що дитяча емаль недосконала, так як вона ще занадто м’яка і може легко піддаватися впливу, особливо в перший час після прорізування зубів. Вона більше схильна до до впливу кислоти.

Невже необхідно повністю відмовитися від продуктів, що містять кислоту? Зовсім ні, фахівці рекомендують вживати в їжу продукти, що містять велику кількість кислоти, під час прийому їжі. Поєднання з іншою їжею дозволить мінімізувати вплив кислот на зубну емаль.

Ще один спосіб — жувальна гумка з ксилітом після прийому їжі. Ця речовина допомагає видалити шкідливі бактерії і сприяє запобіганню розвитку карієсу. Жувальні гумки, які містять речовину Recaldent (наприклад, Trident), допоможуть відновити процес демінералізації емалі зубів і перешкоджають розвитку карієсу.

Як зберегти зубну емаль?

Лід, попкорн, пірсинг язика або губ — все це може легко пошкодити ваші зуби. На відміну від шкіри, зуби не здатні до регенерації. Фахівці, протестувавши деякі продукти, прийшли до висновку, що, здавалося б, такі невинні ласощі, як попкорн, може бути небезпечним для емалі.

«Їсти попкорн — подібно до того, що ви їсте камені», — стверджують фахівці. Варто бути особливо обережними тим, чиї зуби не дуже міцні. Наприклад, якщо у вас є пломби. Стоматологи також вважають пірсинг язика і губ згубним для зубів. Справа в тому, що метал, з якого виготовлені прикраси, вступаючи в реакцію зі слиною, провокує появу бактерій. Крім того, метал може механічно пошкодити емаль зубів.

Американські вчені довели, що власники пірсингу язику або губ на 40% частіше страждають від ламкості зубів. Крім того, пірсинг сприяє різним деформаціям зубів, що може привести до їх втрати. Щоб зберегти здоров’я зубів, необхідно більш дбайливо до них ставитися і вчасно звертатися за допомогою до фахівців, тим паче http://101stomatolog.com.ua/ дасть вам повний перелік клінік та лікарів.

Про кількість зубів

Існує ще одна проблема. Деякі люди народжуються з такою патологією, як відсутність зубів. Зазвичай це зуби мудрості. Ще одна патологія — порушення росту бічних різців, які виростають перед великими передніми зубами. Такі патології можуть бути також генетично обумовлені.

Найпоширеніші причини втрати зубів — хвороби ясен і карієс. Чимало людей вважають, що дешевше видалити всі зуби, ніж платити за їх лікування і відновлення.

Фтор може бути небезпечний для зубів

Відомо, що фтор корисний для зубів. Але у дітей до 8 років надлишок фтору викликає захворювання під назвою флюороз. Це можна спостерігати, якщо на емалі зубів з’являються білі плями, які згодом стають темнішими. На жаль, такі плями не можуть бути просто видалені. Вся справа в тому, що надлишок фтору робить речовину зуба пористою. Причиною проблеми може стати звичайна питна вода, яка зараз навмисно фторується. Але перевищення вмісту фтору у воді може стати згубним для емалі.

Якщо ви для чищення зубів використовуєте зубну пасту з фтором, вам слід бути обережнішими, проконсультуватися з лікарем і використовувати пасту з фтором рідше. Особливу небезпеку для дитячих зубів представляє проковтування зубної пасти. Більшість випадків флюорозу виникає саме у таких дітей. Щоб цього уникнути, доглядайте за своїми дітьми під час вмивання, навчіть використовувати меншу кількість зубної пасти і поясніть, що станеться, якщо вона проковтне пасту.

Брекети можуть стати причиною карієсу

Лікарі-ортодонти попереджають, що людям, які носять брекети, необхідно більш ретельно дбати про здоров’я зубів. Залишки їжі, потрапляючи в металеві частини брекетів, можуть спровокувати зростання бактерій, тим самим ставши причиною появи карієсу. Результат може бути плачевним. Навіть якщо процес зростання бактерій не зможе спровокувати появу карієсу, він вплине на процес демінералізації зубів. В результаті на них спочатку з’являються світлі цятки, а потім вони темніють, і розвивається карієс.

В першу чергу, необхідно приділити чищенні зубів достатню кількість часу. А також по можливості після кожного прийому їжі полоскати рот. Пам’ятайте, що язик є природною зубною «щіткою». Помічено, що ті, хто носить брекети, перестають облизувати язиком поверхню зубів, так як дотик до металу викликає не зовсім приємні відчуття. Це, на жаль, не йде зубам на користь.

Кнопка «Наверх»
Закрыть