Главная / Ґаджети / Знайдено спосіб не навантажувати батарею телефону даремно

Знайдено спосіб не навантажувати батарею телефону даремно

 
 

Дослідники з Університету Пердью (Purdue University) розробили програмний інструмент для Android-смартфонів, який, імовірно, здатний знизити витрату енергії під час перебування девайса в режимі сну. Якщо даний програмний інструмент встановлено, то, за словами його розробників, тривалість роботи телефону без перезарядки підвищиться на 16%. Досягається подібний ефект шляхом придушення фонової активності додатків. Сучасний смартфон — повноцінний комп’ютер в кишені і батарея для нього замала.

15-09-15-foto-600x338-1

В опублікованій ресурсом HotHardware замітці Пола Ліллі (Paul Lilly) «Purdue ‘HUSH’ Tool Promises 16 Percent Battery Life Improvement For Wasteful Android Phones» розглядаються деякі особливості нової програми.

Програмне рішення під назвою «HUSH» було розроблено, оскільки дослідники провели широкомасштабне дослідження того, яким чином смартфон витрачає енергію в процесі його повсякденного використання споживачами. Дослідження було проведено спільно з Intel і компанією-стартапом Mobile Enerlytics. У дослідженні брали участь 2000 користувачів смартфонів Samsung Galaxy S3, S4, які є абонентами 191 оператора мобільного зв’язку в 61 країні світу.

У ході дослідження було виявлено, що додатки витрачають 28,9% енергії з запасу батареї в той час, коли екран телефону відключений. Причиною тому є те, що додатки часто «прокидаються» у фоновому режимі, щоб зробити «щось корисне». Це якраз нормальне явище. Інша справа, що потім вони можуть не зуміти дозволити телефону нормально повернутися в сплячий режим.

Професор Університету Пердью по електричній та комп’ютерній інженерії Чарлі Ху (Y. Charlie Hu) пояснює причини подібного малоприємного явища:

Вони (додатки) не дозволяють телефону знову повернутися в сплячий режим через програмні «баги» і особливо з причини некоректного використання керуючого живленням програмного інтерфейсу Android під назвою «wakelocks».

Тому й було вирішено створити HUSH. Як пояснюється в прес-релізі Університету Пердью, HUSH динамічно визначає фонову активність додатків і якщо знаходить, що вона не потрібна, то не дає додаткам здійснювати її при відключеному екрані.

Дане рішення дещо неоднозначно, оскільки далеко не всі фонові активності додатків при відключеному екрані слід припиняти. Приміром, будь-хто, що є захопленим користувачем соціальних мереж, хотів би, щоб Facebook будив телефон і перевіряв поновлення, не чекаючи поки користувач включить екран свого телефону. Оскільки HUSH є динамічним рішенням, можна сподіватися, що воно підстроїть свою поведінку, грунтуючись на тому, як людина використовує свій смартфон. Втім, з цього питання ясності поки немає.

Читайте також: 

На сьогоднішній день батареї телефонів рідко викликають захоплення користувачів, хоча й таке теж буває. Серед телефонів з надзвичайно ємною батареєю виділяється Lenovo K80 з акумулятором, ємність якого становить 4000 мАг. Втім, оскільки трендом є зменшення товщини телефону, виробникам доводиться оснащувати девайси батареями, енергії яких не всім користувачам вистачає навіть на один день.

В даний час додатки HUSH, доступного для завантаження та встановлення, немає. Як наголошується на GitHub-сторінці програмного інструменту HUSH, додаток незабаром з’явиться.

15-09-15-foto-600x338-2

Тому для підвищення енергоефективності пристроїв застосовуються програмні рішення. І цим операційні системи iOS і Android 2015 схожі один на одного. Прийдешня ОС Android Marshmallow стане володіти функцією Doze, що зменшує навантаження на батарею девайса, коли він не використовується. У будь-якому випадку питання енергоефективності телефонів є одним з найбільш актуальних завдань, що стоять перед вендорами пристроїв та розробниками додатків, і важливий кожен крок, зроблений в цьому напрямку.

Наскільки корисним буде таке енергозберігаюче рішення, яке пригнічує фонову активність додатків при відключеному екрані телефону?

 
comments powered by HyperComments