Різні цікавинки

10 фактів про гладіаторів

Перший відомий нам поєдинок гладіаторів в Римі був влаштований в 264 до н.е. на похоронах Деціма Брута Пері. Таким чином, його сини вшанували прах батька. У першому бою билися всього лише три пари гладіаторів.

foto_cikavosti_15.06.2014-01_resized

10 місце: Зв’язок між гладіаторськими іграми та поминками ніколи не забувалося, їх називали «похоронними іграми». Офіційне найменування – mumus («обов’язок»).

9 місце: Глядачів на боях розсаджували чітко за статусом. Нижній ряд, або подій (лат. podium), був призначений виключно для імператора, його сімейства, сенаторів і весталок.

Читайте також: Шокуючі факти з життя і побуту Древніх римлян

8 місце: На бої запрошувалися музиканти, які забезпечували музичний супровід бою в залежності від його розвитку.

7 місце: найвідомішим гладіатором був Спартак. Але збереглися імена інших знаменитих гладіаторів: Крікс, Гай Ганнік, Каст, Еномай і Публілор – єдиний з соратників, який пережив Спартака.

6 місце: Римський імператор Коммод провів в якості гладіатора 735 боїв! За легендою, він був заколотий ножем на арені. Але насправді його задушили за день до виходу на арену. Цій історії присвячений фільм «Гладіатор».

5 місце: Нерідко кровопролиття, що відбувалося на арені було настільки велике, що поєдинки доводилося зупиняти, щоб посипати слизький від крові майданчик свіжим піском.

4 місце: Убитого гладіатора припікали розпеченим залізом, щоб переконатися в тому, що він помер, а не прикидається, після чого тіло гаками стягували з арени.

3 місце: Гарячий Колізей зображений на заставці програми Nero. Справа в тому, що фраза «Нерон, спалює Рим» (англ. Nero Burning Rome) повністю збігається за звучанням із назвою програми (англ. Nero Burning ROM).

2 місце: Фільми про гладіаторів ніколи не знімаються в Колізеї – він недостатньо добре зберігся для зйомок. Тому роль Колізею в кіно найчастіше виконує Амфітеатр Марка Антонія Гордіана в місті Тисдра в Тунісі.

Читайте також: Цікаві факти про те, яким було життя у першому столітті

1 місце: Часто арена використовувалася для покарання або страти засуджених. Якось одного ювеліра, який продавав фальшиві коштовності, засудили на арені. Коли його підвели до клітки, з якої повинен був вийти лев, і нещасний вже приготувався до смерті, з клітки вийшло КУРЧА! Від напруги ювелір втратив свідомість.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button