Авто

10 навичок водіння, які обов’язково варто освоїти кожному автомобілісту

Корисні навички водіння.
Дорога таїть безліч небезпек для автолюбителів, тому певний набір корисних навичок водіння не завадить нікому. Ми зібрали 10-ку найбільш необхідних умінь, які допоможуть автомобілістам зберегти нерви, гроші, здоров’я і навіть життя.

1. Здуті шини

Потрібно вміти вирівнювати машину при пробитому колесі.
Їзда зі здутою шиною – мабуть, одна з найважливіших навичок для автомобіліста. Важливіше її в цьому відношенні може бути тільки навик утримання управління автомобіля в момент різкого здування шини, наприклад через її прокол, чимось гострим.

2. Вихід із ковзання

Вихід із заносу дуже важливий.
Виходити з ефекту ковзання на дорозі на великій швидкості – дуже корисний навик, який стане в нагоді в несподіваних ситуаціях, пов’язаних з частковою втратою контролю. Для того, щоб освоїти цей навик, доведеться навчитися правильно гальмувати і повертати рульове колесо.

3. Рух у потоці

Медитація автомобілиста
Рух у потоці – це, мабуть, одна з основних навичок, який автомобіліст буде використовувати кожен день. Уміння тримати необхідну швидкість у потоці допоможе уникнути ДТП, а також знадобитися при русі в автомобільних заторах, на які припадає значна частина дрібних автомобільних аварій.

4. Гальмування з ABS

Просто педаль в підлогу.
Вражаюче, але як показує статистика, багато водіїв сьогодні не знають як поводитися у надзвичайній ситуації на дорозі. І це при тому, що на сьогоднішній день антиблокувальною системою обладнано понад 75% всіх автомобілів. Рецепт успіху при екстреному гальмуванні неймовірно простий – вдавити сильніше і якомога різкіше педаль гальма в підлогу.

5. Водіння в зимовий період

Треба своєчасно міняти покришки.
Водіння у зимовий період, коли дорога засипана снігом, покрита закатаним снігом або льодом, а також ожеледицею, має свою специфіку. Ця сама «специфіка» водіння починається з того, щоб своєчасно встановити на автомобіль «актуальні» зимові шини. Варто також виявляти додаткову обережність, залишати більшу дистанцію перед авто, що рухається попереду і їздити з меншою швидкістю.

6. Водіння в дощ

Потрібно бути гранично обережним.
Не менш актуальний навик, чим водіння в зимовий період. Варто пам’ятати про те, що дощ небезпечніше всього на початку, поки вода не змила з дороги пил. Саме цей мокрий пил створює свого роду мікро-сльоту на дорозі, яка сприяє ковзанню. Також не варто заїжджати в калюжі і проходити їх на меншій швидкості.

7. Обачність

Уважність на дорозі
Не зовсім навик, але теж дуже важлива річ. Хороший водій завжди повинен знати, що відбувається навколо і позаду нього. Для цього потрібно вміти добре користуватися дзеркалами свого автомобіля, а також уважно стежити за дорожніми знаками.

8. Механіка

Старші не завжди гірше
У наш час, коли все більше автомобілів переходить на автоматичну коробку передач, не варто нехтувати і механічною. Навик поводження з пристроєм такого роду мабуть обов’язковий для будь-якого автомобіліста і може знадобитися досить несподіваним чином на дорозі.

9. Парковка

Одна з найбільш важливих навичок
Мабуть, одна з найбільш важливих навичок – це різні види парковки. Однак секрет освоєння цього досвіду куди простіше, ніж сама парковка. Все що можна зробити – це як можна більше разів паркуватися і поступово, подряпаних машин сусідів буде все менше, а машина буде паркуватися все швидше і
точніше.

10. Самовладання

Будь спокійний і веди автомобіль
Дорога сповнена небезпек, напружених і непередбачених ситуацій. Саме тому правильний автолюбитель завжди, в будь-якій ситуації дотримується властивості, самовладання і веде себе чемно незважаючи ні на що. І веде себе чемно він, як під час їзди, так у випадку найбільш неприємних ситуацій.

Натхнення: www.novate.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button