Ґаджети

10 років поспіль Huawei мав доступ до даних стільникових абонентів по всьому світу

Виробники обладнання, що знаходиться в центрі інформаційної інфраструктури, завжди надають місцевій владі та своїм клієнтам повний контроль над ним, а самі не користуються подібними можливостями. Однак дане «джентльменське правило» було порушено Huawei — компанію звинувачують у десятирічному стеженні за абонентами стільникових мереж.

10 лет подряд Huawei имел доступ к данным сотовых абонентов по всему миру

Силові відомства та інші представники влади у державах, а також самі клієнти, що купують таке обладнання, прекрасно розуміють, що виробник краще розбирається в тому, як керувати ним. Проте, зазвичай досягається певна угода, згідно з якою всі бекдори та можливості отримати контроль, закладені в техніку спочатку, стають прозорими для контролюючих органів і компаній, а розробник не користується ними без дозволу нового власника.

Порушення подібної домовленості може дорого обійтися постачальнику, так що, як правило, всі «грають чесно». Особливо, якщо мова заходить про великі постачання серверів, мережевих концентраторів, станцій стільникового зв’язку та інших товарів, що лежать в основі інфраструктури обміну даними. Знаменитого китайського виробника електроніки не вперше звинувачують у тій чи іншій формі шпигунства, що вже обернулася частковим «відлученням» від найбільш важливого для неї ринку — мережевого обладнання. Для рядового споживача ця історія відгукнулася складнощами у співпраці між Huawei і Google, які призвели до відсутності критично важливих сервісів в нових моделях смартфонів цього бренду.

Як повідомляє The Wall Street Journal, в мережевому обладнанні Huawei були виявлені раніше невідомі «чорні ходи», якими компанія могла користуватися протягом 10 років. На даний момент конкретних відомостей про моделі скомпрометованої техніки та механізми уразливості не опубліковано. У свою чергу, представники китайської компанії відкидають подібні звинувачення. Важливо зауважити, що Huawei вже ловили на гарячому на створенні або збереженні (залежить від того, з якого боку подивитися) «чорних ходів» у своєму обладнанні споживчого класу.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button