Екологія

Підвищення температури зробить 4,3 млн кв. км вічної мерзлоти придатними для землеробства

Зростання глобальної температури зробить 4,3 млн кв. км території Канади і Росії придатними для землеробства. Це відбудеться в першу чергу через танення вічної мерзлоти в Арктиці, йдеться в дослідженні міжнародної групи вчених під керівництвом Арнаута ван Сусбергена, опублікованому в журналі PLOS ONE.

Основними причинами зміни арктичного клімату вчені називають деградації вічної мерзлоти: це призведе до збільшення інтенсивності лісових пожеж, що також негативно позначиться на кліматі в регіоні.

В результаті процесів зміни клімату щорічно збільшується шар вічної мерзлоти, який тане влітку і замерзає взимку. Його танення призводить до просідання ґрунту, зсувів і ерозіям, в тому числі доріг і інших комунікацій.

Дослідники оцінили, яка частина територій, що досі належать до вічної мерзлоти, буде придатна для землеробства. Для цього вчені підрахували, що в найближчі кілька десятиліть зміниться температура ґрунту і повітря, а також зволоженості ґрунту.

“Важливо розуміти, що експлуатація цих нових земель може сильно позначитися на кліматі та екології всієї планети. В їх ґрунтах зберігається понад 177 млрд т вуглецю, що можна порівняти з обсягом викидів СО2, які США може виробити за 100 років. До того ж на їх території знаходяться найважливіші вододіли, від яких залежить життя понад 1,8 млрд людей.” – констатує Арнаут ван Сусберген, провідний автор дослідження.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button