Головна / Ґаджети / Китайські виробники самі вбудовують віруси в смартфони

Китайські виробники самі вбудовують віруси в смартфони

Співробітники «Доктор Веб» з’ясували, що в багато популярних смартфонів самі виробники вбудовують віруси. Про це заявив генеральний директор компанії Борис Шаров.

«Доктор Веб» займається розробкою антивірусів, а також періодично проводить різноманітні дослідження, пов’язані з цією галуззю. В ході перевірки було розглянуто безліч смартфонів, а вбудовані віруси знайшли в більш, ніж 40 моделях.

“Користувачі повідомили нам про те, що в їх телефоні наш антивірус знайшов шкідливе програмне забезпечення. Після проведеного аналізу ми зрозуміли, що воно знаходиться в системній області, куди ніякий вірус не може потрапити ззовні, а може бути тільки закладений на етапі виробництва», — повідомив Шаров.

Що цікаво, проблеми були виявлені тільки в китайських смартфонах з операційною системою Android. Серед них такі пристрої, як Leagoo, Zopo Speed 7 Plus, UHANS A101, Doogee, Umi London, Tesla SP6.2, Haier T51 і Cherry Mobile Flare. Вони не дуже відомі на території України, але в більшій частині решти світу ними активно користуються.

Звичайно, ця інформація не тільки вплине на репутацію виробників, але й на безпеку великої кількості користувачів. Варто розуміти, що крім вищезгаданих телефонів, з такою ж проблемою можуть бути і інші.

За словами Шарова, знайдені віруси були здатні чинити зі смартфонами що завгодно: встановити будь-яку програму, вкрасти будь-які дані, передати всю доступну на ґаджеті інформацію третім особам.

Натхнення: www.macdigger.ru

 
comments powered by HyperComments