Фото

10 штаб-квартир великих компаній і організацій від зірок світової архітектури

9 січня 1951 в Нью-Йорку відбулася офіційна церемонія відкриття будівлі штаб -квартири ООН, шедевра світової архітектури, до створення якого доклали свою руку до того моменту вже будучи метрами Ле Корбюзьє і Німейєр. Сьогодні ми вам розповімо про десяток штаб -квартир великих компаній і організацій, побудованих найбільшими архітекторами останніх десятиліть.

headquarters-greatest-1_mini

Штаб -квартира ООН. Нью -Йорк. Оскар Німейер, Ле Корбюзьє, Уоллес Гаррісон, Макс Абрамович

headquarters-greatest-2_mini

Штаб -квартира ООН. Нью -Йорк. Оскар Німейер, Ле Корбюзьє, Уоллес Гаррісон, Макс Абрамович

Створена в 1945 році Організація Об’єднаних Націй потребувала власного офісу, який повністю задовольнив би її потреби на найближчі десятиліття. Розглядалася безліч майданчиків для його розміщення, але вибір впав на район Тертл – Бей в Нью -Йорку. Саме там в 1951 році була відкрита штаб -квартира ООН – комплекс споруд, побудованих за проектом найбільших архітекторів того часу – Оскара Німейєра і Ле Корбюзьє.

Національний Конгрес. Бразиліа. Оскар Німейер

headquarters-greatest-3_mini

Національний Конгрес. Бразиліа. Оскар Німейер

Два згаданих вище класика світової архітектури в середині двадцятого століття мислили вже не окремими будівлями, а цілими районами або навіть містами. Наприклад, Оскар Німейєр став автором генерального плану міста Бразиліа, побудованої з нуля столиці південноамериканської держави. Він є творцем більшості адміністративних будівель в цьому населеному пункті, наприклад, Національного Конгресу.

Вежа Соні. Нью -Йорк. Філіп Джонсон

headquarters-greatest-5_mini

Вежа Соні. Нью -Йорк. Філіп Джонсон

headquarters-greatest-4_mini

Вежа Соні. Нью -Йорк. Філіп Джонсон

Лауреат Прітцкерівської премії Філіп Джонсон став тією людиною, яка перенесла постмодерн в архітектуру. Одним з найяскравіших прикладів тому можна привести Нью- Йоркський хмарочос Вежа Соні, спочатку побудований для телекомунікаційної компанії AT & T. Серед жителів міста будівля отримала прізвисько «Чіпендейл» в насмішку над формами верхній частині будинку, що вельми нагадує дизайн меблів від цього виробника.

Мерія Токіо. Кендзо Танге

headquarters-greatest-6_mini

Мерія Токіо. Кендзо Танге

Японець Кендзо Танге отримав Прітцкерівську премію в 1987 році. А в 1991 році в японській столиці було введено в експлуатацію 48-поверховий хмарочос, побудований за його проектом. У ньому розташувався муніципалітет Токіо. А зовнішній вигляд цієї споруди навіяний класичною архітектурою європейських готичних соборів.

Огірок. Лондон.Норман Фостер

headquarters-greatest-7_mini

Огірок. Лондон. Норман Фостер

Норман Фостер є найпопулярнішим в сучасному світі архітектором. А тому представники великого бізнесу готові роками стояти в черзі, чекаючи можливості зробити замовлення цьому метру. Одною з найбільш відомих споруд Фостера вважається лондонська штаб -квартира швейцарської страхової компанії Swiss Re, яку жартівники за незвичайну форму прозвали «Огірок».

Мерія Лондона. Норман Фостер

headquarters-greatest-8_mini

Мерія Лондона. Норман Фостер

Авторству Нормана Фостера належить також будівля мерії Лондона, розташоване біля Тауерського моста по інший бік Темзи від самої фортеці Тауер. Споруда, що нагадує нарізане скибочками яйце, є одним з архітектурних символів британської столиці (а в цьому місті чимало подібного роду шедеврів!)

Центральний офіс BMW. Лейпциг. Заха Хадід

headquarters-greatest-9_mini

Центральний офіс BMW. Лейпциг. Заха Хадід

А от компанія BMW для створення свого центрального офісу в Лейпцигу покликала не менш відомого у світі архітектора, англійку з іракськими коріннями Заху Хадід. Вона створила не дуже велике за обсягами, але зате дуже помітну і примітну споруду, що стала справжньою окрасою міста.

Штаб -квартира CCTV. Пекін. Рем Колхас

headquarters-greatest-10_mini

Штаб -квартира CCTV. Пекін. Рем Колхас

Відомий архітектор Рем Колхас, теоретик і практик деконструктивізму, створив проект для одного з найбільш незвичайних будівель у всьому світі – штаб -квартири Центрального телебачення Китаю. Цей вигнутий 54 -поверховий хмарочос більше схожий на вирослу до гігантських розмірів скульптуру від якогось сучасного художника, а не на реальний офіс серйозної установи. У народі ця будівля отримала прізвисько «Штанці».

Штаб -квартира Novartis. Базель. Френк Ґері

headquarters-greatest-11_mini

Штаб -квартира Novartis. Базель. Френк Ґері

Архітектор – деконструктівіст Френк Ґері створив Музей Гуггенхайма в Більбао, Концертний зал Діснея в Лос -Анджелесі і Кривий будинок в Празі – будівлі, які незмінно потрапляють у всілякі огляди найнезвичайної в світі архітектури. У подібному ламаною стилі він спроектував і Базельську штаб-квартиру однієї з найбільшої в світі фармакологічних корпорацій, Novartis. Зараз же Ґері працює над генеральним планом нового кампусу компанії Facebook.

Вежа Ллойда. Лондон. Річард Роджерс

headquarters-greatest-12_mini

Вежа Ллойда. Лондон. Річард Роджерс

Британський архітектор Ричард Роджерс – лауреат Прітцкерівської премії. Його вважають одним із творців стилю хай- тек. Він став автором проектів декількох десятків найбільш знакових споруд різних міст і країн: стадіону О2 в Лондоні, одного з терміналів аеропорту Барахас в Мадриді, будинку національної асамблеї Уельсу, а також Центру Помпіду в Парижі. А найвідомішим офісною спорудою від Роджерса вважають штаб- квартиру страхової компанії Ллойд в британській столиці. Ця футуристична навіть за сучасними мірками висотка була побудована в … 1986 році.

Штаб -квартира компанії Apple. Купертіно. Норман Фостер

headquarters-greatest-13_mini

Штаб -квартира компанії Apple. Купертіно. Норман Фостер

Двічі згаданий в цьому огляді британець Норман Фостер є автором проекту і самого масштабного, знакового офісного комплексу з тих, що будуть здані в експлуатацію в найближчі кілька років. Мова йде про нову штаб -квартирі корпорації Apple – гігантського круглого будинку з загальною площею 260 тисяч квадратних метрів. Оточувати цей корпус буде парк із шести тисяч дерев.

Можливо дочекаємося, що і українська корпорація “СКМ” збудує в Донецьку схожу штаб-квартиру і ми будемо їздити на екскурсію, щоб подивитися на таке чудо архітектури. Зрозуміло, подивитися в місті шахтарів варто і на інші пам’ятки, на які піде не один день, тому квартири подобово в Донецьку на http://vlasne.ua/ забезпечать вам затишний та комфортний відпочинок після втомливих екскурсій чи ділових зустрічей.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button