Здоров'я

10 симптомів, при яких варто звернутися до ендокринолога

У більшості випадків людина звертається до ендокринолога, коли хвороба перебуває в запущеній формі. Це можна легко пояснити тим, що симптоми захворювань ендокринної системи дуже схожі з симптомами інших захворювань, і зрозуміти, коли необхідно звернутися саме до ендокринолога, складно, повідомляє

ендокринолог

Якщо говорити про причини, які повинні підштовхнути людину до візиту в кабінет ендокринолога, то необхідно відзначити наступні.

  1. Підвищена вага. Вже один цей фактор повинен викликати занепокоєння, і фахівець дасть необхідні рекомендації щодо зниження маси тіла. Крім того, при ожирінні людина може захворіти на цукровий діабет другого типу. Тому тримати свою вагу під контролем повинен кожен, кому не байдужий його завтрашній день. Якщо у вас немає ваг, то на допомогу приходять прості способи визначення – є у вас зайві кілограми чи ні.Візьміть сантиметрову стрічку і виміряйте об’єм талії. Норма для жінок – до 80 см, для чоловіків – до 94 см. Якщо об’єм талії у жінки перевищує 87 см – потрібно терміново вживати заходів! Якщо у чоловіка ці цифри 94-101 – треба розуміти, що виникає ризик для здоров’я. А вже якщо вони вище 101 см – ризик виникнення серцево-судинних патологій збільшується просто в геометричній прогресії …По-друге, існує таке поняття як індекс маси тіла (ІМТ). Якщо індекс вище 25, то слід вживати заходів щодо зниження веса.Ну, і третій спосіб – ласкаво просимо в кабінет здоров’я, де абсолютно безкоштовно не тільки виміряють всі ваші параметри, але і продемонструють, скільки зайвого жиру у вашому організмі.
  2. Якщо людина почала різко втрачати у вазі – це також тривожний симптом. При високих показниках цукру вага може стрімко падати. Це стосується не тільки людей у віці, а й молодих: при діабеті 1 типу (а він зустрічається навіть у зовсім юних) показники цукру можуть бути такі високі, що людина починає різко худнути. Крім того, при зниженні ваги треба виключити підвищення функції щитовидної залози.
  3. Якщо людина відчуває слабкість, спрагу, свербіж шкіри, статевих органів, відзначається часте рясне сечовипускання , візит до ендокринолога також бажаний, щоб виключити цукровий діабет.
  4. Якщо у людини виражена сухість шкіри, випадання волосся, сонливість, набряки на обличчі – лікар при огляді повинен виключити зниження функції щитовидної залози.
  5. Всі вагітні повинні пройти огляд ендокринолога для виключення цукрового діабету та патології щитовидної залози.
  6. При порушенні менструального циклу, безплідді жінці необхідна консультація не тільки гінеколога, а й ендокринолога.
  7. Порушення серцевого ритму, пітливість, підвищення артеріального тиску, безсонняможуть свідчити про підвищення функції щитовидної залози.
  8. Якщо при обстеженні у невролога або терапевта в ході МРТ виявлені об’ємні утворення в головному мозку або в надниркових залозах, ендокринолог повинен виключити можливість виникнення гормонально активних пухлин.
  9. Якщо людина виявив на шиї в районі щитовидної залози ущільнення, збільшення , то, що народі називають «зоб» – терміново на консультацію! Така освіта може свідчити про порушення функції щитовидної залози і виникненні вузлів. На жаль, в нашому районі виявлення вузлових утворень далеко не рідкість, і, ніде правди діти, іноді ставиться страшний діагноз – онкологія …
  10. Фахівцю потрібно неодмінно показувати дітей – для виключення збільшення щитовидної залози, для контролю маси тіла. Знову-таки і в юному віці спостерігається збільшення щитовидної залози. В якості профілактики йододефіциту дітям призначаються йодовмісні препарати.

Треба пам’ятати, що жоден з перерахованих факторів не є однозначним свідченням виявлення у вас якого-небудь захворювання. Але в інтересах кожного – виключити можливий ризик. А для цього слід уважно ставитися до свого здоров’я, не ігнорувати профілактичні огляди і регулярно відвідувати фахівців. Рання діагностика того чи іншого захворювання – гарантія успішного лікування.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button