Здоров'я

Чому корисно їсти яблука

Яблука корисні для неврологічного здоров’я. Згідно з результатами дослідження вчених з Університету Квебека (University of Quebec), Канада, цей плід містить антиоксидант кверцетин, який сприяє зниженню загибелі клітин в результаті окислення і запалення в нейронах. За результатами дослідження вчених з Корнельського Університету (Cornell University), США, опублікованим в журналі «Journal of Food Science», яблука можуть допомогти захистити нейрони від окисної стрес-індукованої нейротоксичності і тим самим знизити ризик розвитку нейродегенеративних захворювань, таких як хвороба Альцгеймера.

06-11-14-foto-cikavosti600x458-1

В іншому дослідженні, учасниками якого стали понад 9 тис. добровольців чоловічої і жіночої статі, встановлено, люди, що у вживали найбільшу кількість яблук за 28-денний період дослідження відзначали найнижчий ризик розвиток інсульту. Отримані результати дозволяють припустити, що вживання яблук пов’язано зі зниженням ризику розвитку даної патології.

Вчені з Університету штату Флорида (Florida State University), США, визначили, що у жінок літнього віку, які щодня вживали яблука протягом 6 міс, рівень «поганого» холестерину знизився на 23%, а «хорошого» – підвищився на 4%.

Читайте також: Чорниця, яблука і виноград захищають від діабету

Яблука також можуть допомогти в зниженні ризику розвитку цукрового діабету. Дослідження за участю більше 187 тис. добровольців показало, що в осіб, які з’їдали на тиждень 3 порції яблук, винограду, родзинок, чорниці або груш, ризик розвитку цукрового діабету II типу був на 7% нижче, ніж у тих, хто не вживав цих продуктів.

З’являється все більше доказів того, що вживання 1 яблука щодня може допомогти запобігти розвитку раку молочної залози, за даними ряду досліджень вчених з Корнельського університету.

За матеріалами Національної бази даних продуктів харчування Міністерства сільського господарства США (USDA National Nutrient Database), що містить відомості про склад та енергетичну цінність продуктів, 100 г яблук зі шкіркою містять 52 ккал, 13,81 г вуглеводів, 0,17 г жирів, 0, 26 г білків, а також 1 мг натрію, 27 мкг бета-каротину, 29 мкг лютеїну і зеаксантина, 0,02 мг тіаміну, 0,03 мг рибофлавіну, 3 мкг вітаміну А, 0,1 мг ніацину, 0,06 мг пантотенової кислоти, 0,04 мг вітаміну В6, 3 мкг фолієвої кислоти, 4,6 мг вітаміну С, 0,18 мг вітаміну Е, 2,2 мкг вітаміну К, 6 мг кальцію, 0,12 мг заліза, 5 мг магнію, 0 , 04 мг марганцю, 11 мг фосфору, 107 мг калію.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button