Здоров'я

Порятунок від запаху з рота – ферментовані продукти

Багато людей страждають від постійного неприємного запаху з рота. На щастя, вчені знайшли вихід з цієї ситуації. Як виявилося, допомогти можуть ферментовані продукти.

Image by Vasilijus Bortnikas from Pixabay

Нещодавно опублікований мета-аналіз, що охоплює сім досліджень та майже 300 суб’єктів, показав, що певні види бактерій, що містяться у ферментованих продуктах, можуть допомогти людям позбутися неприємного запаху з рота.

Зазвичай смердюче дихання обумовлено мікроорганізмами в роті, що виробляють леткі органічні сполуки. Тому зміна мікробіому ротової порожнини людини може вплинути на неприємний запах.

Ще в 2019 році мета-аналіз трьох досліджень, що вивчають вплив пробіотиків на неприємний запах з рота, показав, що пробіотики можуть покращити дихання. На жаль, тоді даних було недостатньо для впевненого висновку.

Новий мета-аналіз значно розширює набір даних. В рамках роботи вчені проаналізували сім досліджень, які вивчали вплив пробіотиків на неприємний запах. Зараз автори роботи припускають, що існує кілька ключових пробіотичних бактерій, які можуть бути пов’язані зі зниженням рівня летких органічних сполук.

“Пробіотики, такі як Lactobacillus salivarius, Lactobacillus reuteri, Streptococcus salivarius і Weissella cibaria, можуть полегшити неприємний запах з рота, знижуючи рівень концентрації VSC (летючої сполуки сірки) в короткостроковій перспективі, але вони не мають суттєвого впливу на основну причину неприємного запаху з рота, наприклад, наліт і наліт на язиці», — підсумовують дослідники в новій роботі.

Одне велике питання без відповіді в цьому дослідженні полягає в тому, чи може вживання ферментованих продуктів, що містять корисні бактерії, покращити ситуацію з диханням. Клінічні дослідження, які були вивчені в рамках мета-аналізу, використовували пробіотичні добавки. Але ці сполуки можна знайти у ферментованих продуктах, таких як йогурт, суп місо, соління та хліб із закваски. Чи може просто вживання цих продуктів покращити неприємний запах з рота?

На жаль, поки на це питання немає відповіді. Однак дантисти відзначають, що споживання молочних продуктів, багатих пробіотиками, також може привести до збільшення споживання вуглеводів і цукрів, що в підсумку позначиться на збільшення зубного нальоту і біоплівки на зубах.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button