Різне

10 цікавих фактів про Іспанію

Королівство Іспанія розташоване на Пірінейському півострові та є частиною південно-західної Європи. Країна майже повністю оточена Середземним морем та є популярним курортом. Іспанії належать також Канарські, Балеарські та інші невеликі острови, а також деякі міста у Північній Африці.

Цю країну у 2018 році відвідало понад 80 мільйонів людей, і це друге місце за відвідуваністю після Франції. Іспанською мовою говорить 437 мільйонів людей у ??всьому світі, хоча в Іспанії проживає лише 47 мільйонів людей.

Пізнавальний інтернет-журнал «Discover» підготував цікаву підбірку захопливих фактів про Іспанію, що дозволить вам познайомитися з нею ближче.

  1. На сьогоднішній день Іспанія складається із 17 автономних регіонів, але так було не завжди. Об’єднати розрізнені території вдалося двом середньовічним правителям – Ізабеллі Кастільській та Фердинанду Арагонському. Їхній шлюб започаткував сучасну Іспанію, а до цього країна була окремими державами з різними мовами.
  2. Іспанці мають абсолютно інший режим дня, ніж інші європейці. Вони зазвичай обідають з години дня до третьої (приблизно), а вечеряють о десятій вечора. Вони мають обідні перерви, або сієсти, які передбачають відпочинок з 13 до 17 години. Поки решта європейців працює, в іспанців – тиха година, оскільки цей час є найспекотнішим.
  3. Цікаво, що іспанський гімн немає слів. Точніше, має, але текст не користується популярністю, зазвичай на всіх заходах та змаганнях використовується лише музична версія. Це пов’язано з тим, що Іспанія розділена на автономії, які так і не змогли домовитися один з одним. У 2008 році було ухвалено спробу створити єдиний текст гімну, але його ухвалили не всі. Так і залишається найстаріший гімн у світі без слів!
  4. В Іспанії 45 об’єктів, які потрапили до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Серед них роботи Антоніо Гауді, наскельні малюнки, пальмовий ліс в Ельчі, вежа Геркулеса та багато іншого.
  5. У іспанців особливе ставлення до шлюбу, відсоток розлучень становить лише 17. При цьому лише 5% дітей народжується та виховується у сім’ях з одним з батьків.
  6. Іспанія була третьою країною, яка у 2005 році дозволила одностатеві шлюби. Цього ж року стало доступним усиновлення дітей одностатевими парами. Іспанія за статистикою є дуже толерантною країною, понад 80% жителів нічого не мають проти нетрадиційної орієнтації.
  7. У цій країні найбільша кількість барів у Європі. В Іспанії немає жодних проблем для того, щоб знайти бар або кафе ні вдень, ні вночі.
  8. В Іспанії існує традиція мати два прізвища. Традиційно жителі країни використовують два прізвища – одне по батькові, інше по матері.
  9. Одна з найпопулярніших іспанських традицій на Новий рік поширилася у всьому світі. Іспанці під бій курантів з’їдають рівно дванадцять виноградинок різних сортів. Вважається, що в такому разі удача супроводжуватиме весь рік.
  10. Іспанія має високий показник тривалості життя і знаходиться на третьому місці у рейтингу після Японії та Швейцарії . Середня очікувана тривалість життя 83,1 років. При цьому, до 2050 року Іспанія може потрапити до найстаріших країн світу, оскільки її населення на 30% складатиметься з людей старше 60 років.

Більше цікавих та неймовірних фактів про країни та міста світу можна дізнатися на офіційному сайті журналу за посиланням – https://discover.in.ua/countries_and_cities/.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button