Різні цікавинки

Навіщо потрібен технічний паспорт на квартиру

foto_cikavosti_16.09.2014-08Технічний паспорт на квартиру — це документ, в якому містяться докладні відомості про те чи інше приміщення. Техпаспорт, як правило, може знадобитися при продажу житла, а також при його обміні і переплануванні.

Технічний паспорт може бути виписаний як на будівлю, так і на його внутрішні приміщення, наприклад, квартиру.

При оформленні угод з нерухомістю техпаспорт на квартиру є випискою з основного документа, в якому описано всю будівлю повністю. Технічний паспорт містить наступну інформацію:

• Відомості про розміри, площі та поверховості будівлі
• Дата будівлі і відомості про капітальний ремонт приміщення.
• Товщина стін і матеріал, з якого вони виготовлені
• Інформація про характеристики фундаменту і покрівлі
• Окремі плани по поверхах будівлі та відомість по інших приміщеннях
• Техпаспорт повинен містити дані про число кімнат, загальну площу квартири, матеріалі стін і міжкімнатних перегородок і інвентарної вартості приміщення

Де і як отримати техпаспорт

Щоб отримати технічний паспорт на квартиру, потрібно звернутися в БТІ за місцем проживання, якщо ви проживаєте в столиці, звертайтеся в бті київ за необхідним документом. Зацікавлена особа повинна мати при собі заяву, загальногромадянський паспорт, свідоцтво про власність на квартиру, оригінал і копію акта прийому-передачі житла та довідку №7 (при приватизації). Після здачі всіх документів заявка на технічний паспорт вважається прийнятою.

Протягом місяця співробітник БТІ зобов’язаний вчинити огляд квартири і скласти її план. Господар квартири повинен надати спеціалісту доступ в квартиру, при цьому слід пам’ятати, що ця послуга є платною і оплачується через банк. Після огляду квартири власнику буде потрібно прийти в БТІ ще раз, щоб отримати технічний паспорт на квартиру.

Термін дії паспорта на квартиру

Термін дії технічного паспорта приміщення ніяк не регламентується. Проте, якщо квартиру потрібно буде продати або виникне необхідність зробити в ній перепланування, то термін дії технічного паспорта не повинен перевищувати 5 років. Тому для укладання різних угод з нерухомістю власнику квартири доведеться оформити новий технічний паспорт на належне йому житло.

Кнопка «Наверх»