Всесвіт

15 амінокислот і ароматичні вуглеводи знайшли на астероїді Рюгу

Дослідники повідомили про велику кількість пребіотичної органіки у зібраних зразках. Результати аналізу опубліковані в журналі Science.

Вчені представили результати первинного органічного аналізу зразка з поверхні астероїда Рюгу, доставленого японською дослідницькою місією “Хаябуса-2”. Частинки космічної породи містять велику кількість різних пребіотичних органічних молекул. Це підтверджує гіпотезу про можливе надходження матеріалів, необхідних для зародження життя з космосу.

У першому аналізі органічного складу астероїда дослідники ідентифікували за допомогою мас-спектрометра сотні тисяч іонних сигналів. Їх вдалося співвіднести з приблизно 20 тис.елементарних сполук, що складаються з вуглецю, водню, азоту, кисню або сірки.

Художня ілюстрація органічних речовин у зразках з Рюгу. Зображення: NASA / JAXA / Dan Gallagher

Серед складних речовин – 15 амінокислот, включаючи гліцин, аланін і альфа- аміномасляну кислоту. Всі вони були присутні у вигляді рацемічних сумішей, що складаються з рівної кількості «лівих» і «правих» модифікацій. Нагадаємо, органічне життя на Землі складається з “лівих” амінокислот і “правих” цукрів. Рівна кількість обох модифікацій амінокислот побічно підтверджує абіотичне утворення таких молекул – синтез поза живими організмами.

Крім того, дослідники ідентифікували в зразку різні органічні сполуки, що утворюються в присутності рідкої води. Серед них – аліфатичні аміни (метиламін та інші), карбонові кислоти (наприклад, оцтова кислота), поліциклічні ароматичні вуглеводні та азотовмісні гетероциклічні сполуки.

Пребіотичні молекули збереглися на поверхні астероїда, незважаючи на суворі умови космосу, відзначають дослідники. Це свідчить про те, що найвищі поверхневі зерна Рюгу можуть захищати органіку від нагрівання, ультрафіолетового випромінювання та космічних променів.

“Ці молекули можуть переноситися по всій Сонячній системі, потенційно розсіюючись у вигляді частинок міжпланетного пилу після того, як вони були викинуті з самого верхнього шару астероїда в результаті ударів або з інших причин”, – говорить Хіросі Нараока, співавтор дослідження з Університету Кюсю

Нове дослідження є одним з перших аналізів зразків, зібраних на астероїді Рюгу. Вчені продовжать досліджувати зразки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button