Всесвіт

«Втікаюча» чорна діра виявилася звичайною галактикою

Нове дослідження ставить під сумнів перше спостереження «втікаючої» чорної діри на знімку телескопа «Хаббл». Астрофізики знайшли простіше пояснення.

Таємничий ланцюжок із зірок на знімку космічного телескопа «Хаббл», яку дослідники спочатку прийняли за слід від «втікаючої» чорної діри, схоже, все-таки не те, чим здається. Дослідники з Інституту астрофізики Канарських островів знайшли альтернативне пояснення: це може бути плоска галактика, яка спостерігається з ребра.

Раніше в цьому році міжнародна група астрофізиків оголосила про випадково виявленні на одному зі знімків космічного телескопа таємничі сліди, що складаються зі зірок. Він сформувався близько 8 млрд років тому і за розміром можна порівняти з Чумацьким Шляхом. Дослідники висунули гіпотезу, що цей потік сформований надмасивної чорною дірою, викинутої під час зіткнення двох галактик.

Дослідники з Інституту астрофізики Канарських островів запропонували альтернативне пояснення: це може бути галактика без опуклості, видима з ребра. Такі структури поширені, раніше спостерігалися в різних частинах Всесвіту, і для їх утворення не потрібні складні виняткові обставини, які необхідні для пояснення гіпотези «втікаючої» чорної діри.

Таємничий слід на знімку телескопа «Хаббл» (зверху) в ультрафіолетовому спектрі, галактика IC5249, видима з ребра в ультрафіолетовому (в центрі) і видимому (знизу) зображення: HST

Щоб підтвердити свою версію, астрофізики порівняли загадкову структуру в далекому Всесвіті зі спіральною галактикою IC5249, видимої з ребра, розташованої відносно близько до Землі і масу якої можна порівняти з масою зірок. Дослідження показало, що характер руху зірок, їх швидкості і кількість в далекому «конверсійному сліді» дивно точно збігаються з тими, які спостерігаються при обертанні IC5249.

Коли ми проаналізували швидкості цієї далекої структури зірок, ми зрозуміли, що вони дуже схожі на швидкості, пов’язані з обертанням галактики. Тому ми вирішили порівняти набагато ближчу галактику і виявили, що вони надзвичайно схожі, – говорить Мірей Монтес, співавтор дослідження

Дослідники відзначають, що нове пояснення спостережень набагато простіше, хоча і не таке цікаве, як викинуті потужною гравітацією чорні діри. «В якомусь сенсі нам шкода прийти до такого висновку, тому що існування тікаючих чорних дір можливо, і це могло бути першим зі спостережень», — укладає співавтор дослідження Хорхе Санчес Алмейда.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button