Різні цікавинки

15 цікавих фактів про Грузію

1. Грузія на-грузинській мові – Сакартвело, а українське слово «Грузія» походить від персько-арабського «Гурджістан», яке перекладається, як «країна вовків».

2. У Грузії в кінці кожного автобусного маршруту чергують контролери. Так що зайцем тут не проїдеш.

3. У Грузії всі написи і таблички тільки на грузинській мові. Тому мандрівникові доведеться постійно звертатися за допомогою до перехожих. Для цього краще всього вибирати людей старшого віку, так як грузинська молодь практично не знає російської, тим паче української.

foto_cikavosti_22.07.2014-01

4. Свято винограду «Ртвелі» полягає в тому, що власник виноградних плантацій запрошує всіх своїх родичів на збір врожаю. В даний час з цього зробили цілий атракціон, взяти участь в якому коштує в середньому 60 доларів. Збір врожаю – перша частина свята, а продовження відбувається в гостях у господаря плантацій за обідом і розпиванням вина.

5. Грузія – батьківщина виноробства, яке зародилося тут вперше кілька тисяч років до н.е. А слово «вино» походить від грузинського «ghvino». Саме тому вам варто відвідати Грузію, щоби скуштувати справжнього вина. А відвідини варто розпочати зі столиці – Тбілісі, тим паче квитки на рейс КИЕВ-ТБИЛИСИ можете придбати без проблем.

6. Сухумський ботанічний сад – один з найстаріших ботанічних садів на Кавказі, був заснований в 1838 році. У ньому вперше в Європі вивели на повітря рослина Вікторія Регія.

7. Небесний покровитель Тбілісі, мученик араб, по імені Або.

8. Художник зі знаменитої пісні Пугачової «мільйон червоних троянд» Ніко Піросмані жив саме в грузинському місті Сигнахі. Це місто називають найромантичнішим в Грузії через те, що одружитися тут можна в будь-який час доби.

9. При будівництві будинку «вгвинчують» в гори. Робиться це з метою безпеки, оскільки саме при такому розташуванні будинку під час сходження лавини всі залишаться живі. А будинки, що стоять безпосередньо на рівнині, піддаються великому ризику.

10. Не дивлячись на стереотипи горяни практично не п’ють вино, тому що воно не зігріває. А для зігрівання використовують чачу – національний самогон.

11. Найдешевшими закусочними є Сахінтлі, в яких готують виключно хінкалі. Хінкалі їдять руками, тримаючи їх за хвостик, при цьому спочатку необхідно відкусити невелику частину і випити весь бульйон, а після доїсти хінкалі, але обов’язково залишити хвостик.

13. Замок Ананурі є найвідомішою пам’яткою Грузії, це є православний храм, який знаходиться на березі озера і огороджений стіною. Вхід в замок безкоштовний.

14. Всі знають про Колхіду, всі знають про Іберію, але не всі знають про давню грузинську державу – Діаохі.

15. У Грузії розташовані найкоротша річка – Репруа і найглибша печера в світі – Вороняча.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button