Земля

$17 млрд склав загальний збиток від інвазивних рептилій і амфібій

Руйнування на таку суму завдали чужорідні види тварин планеті в період з 1986 по 2020 роки. Висновки вчених публікуються в журналі Scientific Reports.

Image by Frank Winkler from Pixabay

Одна з головних екологічних проблем – інвазивні види, які почали «подорожувати» по планеті разом з людиною. Наприклад, завезені в США бразильські вогняні мурахи знищили багато видів равликів, а потрапляння африканського грибка в Європу сприяло вимирання декількох десятків видів амфібій.

Група вчених-екологів вирішила проаналізувати, як сильно змінилися екосистеми Землі в результаті масових переселень видів. Для цього вони зібрали дані про поширення інвазивної герпетофауни [розділ зоології, що вивчає земноводних і плазунів] по світу в проміжку між 1986 і 2020 роками.

Команда дослідників вивчила зміни ареалів і популяцій 20 найпоширеніших інвазивних видів жаб, змій, жаб, ящірок та інших рептилій і амфібій. Серед них виявилися червоновухі прісноводні черепахи, жаби-аги, коричневі бойги і жаби-коки.

“Загальний рівень економічного збитку від поширення інвазивної герпетофауни становить понад $17 млрд. Значна частка цього збитку припадає всього на два види рептилій і амфібій — коричневих бойг ($10,3 млрд ) і американських жаб-волів ($6 млрд)”, — підсумовують дослідники у своїй роботі.

Щорічно світ втрачає $ 485 млн через інвазивні види. Розрахунки вчених показали, що найсильніше страждають країни Європи ($6 млрд) і Австралія ($230 млн). Найменше шкоди від чужорідних видів отримали Африка і Південна Америка.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button