Земля

Вчені спростували популярну гіпотезу походження людини

Міжнародна група вчених з Інституту Макса Планка і Гавайського університету в Маноа прийшла до висновку, що стародавні Homo sapiens кілька разів залишали Африку і змішувалися з іншими гомінідами. Нові палеонтологічні знахідки змушують переглянути класичні уявлення в рамках гіпотези африканського походження людини, згідно з якими люди еволюціонували на Чорному континенті і 60 тисяч років тому в одній хвилі міграції розселилися по планеті. Стаття дослідників опублікована в журналі Science.

Висновки були зроблені в світлі нових даних, отриманих при аналізі архаїчної ДНК і стародавніх скам’янілостей H. sapiens, знайдених на території Південно-Східної Азії. Рештки людини, вік яких досягає 70-120 тисяч років, були виявлені у Південному і Центральному Китаї. Результати недавніх генетичних досліджень показали, що два відсотки геному аборигенів Папуа — Нова Гвінея успадковані від предків, які залишили Африку раніше ніж 60 тисяч років тому.

З іншого боку, з результатів повної розшифровки геномів відомо, що всі сучасні африканські популяції людини відокремилися від предків, які проживали на Чорному континенті, протягом пізнього плейстоцену. Вчені вважають, що це протиріччя пояснюється тим, що ще до основної хвилі міграції, яка сталася 60 тисяч років тому, люди переселялися з Африки до Євразії у складі невеликих груп.

Ранні переселенці змішувалися з іншими стародавніми гомінідами — неандертальцями, денисовцями і ще не ідентифікованими видами. Так, геном майже всіх сучасних неафриканців включає 1-4 відсотка неандертальської ДНК, а у меланезійців 5 відсотків ДНК успадковані від денисівців. Згідно з останніми науковими даними, схрещування могло початися в проміжку часу від 40 до приблизно 200 тисяч років тому.

За словами авторів, усталене визначення гіпотези «людина з Африки», згідно з яким предки всіх сучасних людей переселилися з Чорного континенту 60 тисяч років тому і витіснили корінних мешканців Євразії, вже не може вважатися дійсним.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button