Фото

20-а річниця початку Боснійської війни (фото)

В цьому місяці виповнюється 20 років з дня початку Боснійської війни, складного й тривалого конфлікту, який послідував за крахом комуністичного ладу у Східній Європі. У 1991 році Боснія і Герцеговина приєдналася до кількох республік колишньої Югославії і проголосила незалежність, що спричинило громадянську війну, яка тривала чотири роки. Населення Боснії складалося з різних етнічних груп: мусульман-боснійців (44%), православних сербів (31%) і католиків-хорватів (17%).

На початку квітня 1992 року збройні боснійські серби за підтримки сусідньої Сербії обложили місто Сараєво. Їх атаки були спрямовані в основному на боснійців-мусульман, але під час мінометного і ракетних обстрілів також загинуло багато боснійських сербів і хорватів. Військові сторони здійснювали етнічні “чистки”. Зрештою, в 1995 році повітряні удари НАТО і санкції ООН змусили воюючих прийти до мирної угоди. За різними оцінками, число загиблих склало від 90 до 300 тисяч осіб. На сьогоднішній день більше 70 осіб засуджено за військові злочини, скоєні під час Боснійської війни.

Подані тут матеріали – погляд західних журналістів на події тієї війни. (18 фото)

Лідер боснійських сербів Радован Караджич (праворуч) і генерал Ратко Младіч розмовляють з журналістами, 4 листопада 1992 року.

Сербський солдатів ховається за палаючим будинком в селі Гориця, Боснія і Герцеговина, 12 жовтня 1992 року. (AP Photo/Matija Kokovic)

Будинки загорілися під час перестрілки між боснійськими сербами та мусульманами в селі Люта на горі Ігман в 40 кілометрах на північний захід від обложеної боснійської столиці Сараєво, 22 липня 1993 року.

Боснійка біжить додому порожньою вулицею повз розгромлені магазини у Сараєво, 8 квітня 1993 року. (AP Photo/Michael Stravato)

Батько притискається до вікна автобуса, який везе його заплаканого сина і дружину в безпечне місце з обложеного міста Сараєво під час Боснійської війни, 10 листопада 1992 року. (AP Photo/Laurent Rebours)

Боснійський мусульманин шукає снайперів під час бою з Югославською армією в центрі Сараєво, 2 травня 1992 року. (AP Photo/David Brauchli)

Убиті і поранені люди лежать біля критого ринку в Сараєво після вибуху мінометного снаряду біля входу в будівлю, 28 серпня 1995 року. В результаті вибуху загинули не менше 32 осіб і ще 40 отримали поранення.

Полонені хорватські солдати, які здалися під час бою на горі Власіч, проходять повз боснійського серба, 8 червня. Близько 7 тисяч жителів Хорватії і 700 хорватських солдатів втекли з підконтрольних сербам територій під час нападу мусульман.

Сербський солдатів б’є схопленого міліціонера-мусульманина під час допиту у боснійському місті Вишеград в 200 кілометрах на північний захід від Белграда, 8 червня 1992 року. (AP Photo/Milan Timotic)

Боснійська 122-мм гармата, встановлена поблизу Санськи-Мосту в 15 кілометрах на схід від Баня-Луки, обстрілює підконтрольне сербам місто Прієдор, 13 жовтня 1995 року. (AP Photo/Darko Bandic)

Жінка сумує біля могили родича на кладовищі в Сараєво, 17 січня 1993 року. Багато людей прийшли відвідати могили родичів під покровом густого туману, який зміг захистити їх від снайперського вогню. (AP Photo/Hansi Krauss)

Рятувальники ООН підбігають до семирічного Нермину Дивовичу, який лежить у калюжі власної крові, в Сараєво, 18 листопада 1994 року. Хлопчик був застрелений снайпером з даху житлового будинку в центрі Сараєво. Рятувальники майже відразу ж підбігли до хлопчика, але він помер миттєво від кульового поранення в голову. (AP Photo/Enric Marti)

Снайпер на прізвисько Стріла заряджає рушницю в Сараєво, 30 червня 1992 року. Двадцятирічна сербка, колишня студентка факультету журналістики, яка воює на стороні боснійців, втратила рахунок убитим людям, але каже, що їй нелегко спускати курок. Стріла розповіла, що її мішенями стають переважно сербські снайпери. (AP Photo/Martin Nangle)

Боснієць проносить свою дитину через один з найбільш небезпечних районів Сараєво, який найчастіше обстрілюється снайперами, 11 квітня 1993 року. (AP Photo/Michael Stravato)

Учасниці конкурсу краси «Міс обложеного Сараєво 93» стоять на сцені з транспарантом «Не дайте їм вбити нас» у Сараєво, 29 травня 1993 року. (AP Photo/Jerome Delay)

Плями крові видно на підлозі і стінах в палатах лікарні Kosevo в Сараєво, 16 липня 1995 року. Снаряд потрапив в будівлю лікарні, вбив двох пацієнтів і поранив ще шість осіб. (AP Photo)

Чоловік ховається за автомобілем біля тіла 54-річного інженера Рахмо Шеремета, який був застрелений снайпером, коли керував установкою загородження для захисту від снайперських куль у центрі Сараєво, 18 травня 1995 року. (AP Photo)

Французький солдат споруджує паркан з колючого дроту на одній із баз ООН у Сараєво, 21 липня 1995 року. (AP Photo/Enric F. Marti)

Натхнення: fototelegraf.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button