Фото

У Києві встановили екологічну лавку з моху, яка здатна замінити 275 дерев (фото)

На вулиці Інститутській у Києві встановили екологічний модуль з моху, який очищає повітря в радіусі 50 м, зменшує шум і спроєктований як лавка. Реалізувати проєкт допомогла компанія «ЕСКА Капітал» в команді з екологами із «Зеленої Хвилі». Про це пише Рубрика.

Повідомляється, що це – соціальний проєкт в цілях КСВ та sustainability компанії. Завдяки біологічним особливостям, мох має набагато більшу площу листя, ніж будь-яка інша рослина, тож це відмінний природний фільтр.

Модуль виконуватиме роботу, еквівалентну 275 деревам: такі дані отримали британці під час тестування технології у 2018-му році.

Всередині модулю міститься металевий каркас. Зовні він покритий деревом та світло-сірим композитом. Мох кріпиться до спеціального агроволокна і буде зволожуватися автономною системою поливу, яка вбиратиме дощову воду і віддаватиме при необхідності.

У Києві встановили екологічну лавку з моху, яка здатна замінити 275 дерев (фото)

Фото: Рубрика

Лавку зробили ергономічною, щоб на ній було комфортно сидіти. Сам модуль розмістили на окраїні скверу, бо мох любить тінь.

Вартість робіт склала понад 70 тис. грн. Найдорожчими виявилися металевий каркас і… сам мох. Стабілізований мох використовувати не можна було, бо це не жива рослина. Завдання полягало саме у тому, щоб мох виконував свої функції, а не просто естетично висів на стінці.

Цю технологію для боротьби з забрудненим повітрям вигадали німецькі вчені з компанії Green City Solutions. Уперше подібні модулі встановили у Лондоні, пізніше – у Берліні, Парижі, Брюсселі, Амстердамі, Гонконзі й Осло. Досвід показав, що moss-модуль очищує повітря, як 275 дерев (тобто цілий парк).

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button