Головна / Фото / Дивовижні хмари на фото з орбіти

Дивовижні хмари на фото з орбіти

Землю називають блакитною планетою через велику кількість води. Але більш доречно було б назвати її «хмарною планетою». Майже завжди дві третини поверхні Землі покриті атмосферними масами з часток води і льоду. Хмари являють собою гарне видовище з Землі, але ще більш прекрасні з орбіти.

1. Верхи на хвилі

13 серпня 2016 року супутник «Лендсат-8» зробив цей знімок хмар вздовж узбережжя Мавританії. Повітряні маси з Африки і Атлантичного океану стикаються на цьому зображенні. Зіткнення породжує хвилеподібну структуру в атмосфері. Пил, що видувається з Африки, ніби їде верхи на хвилях.

Удивительные облака на фото с орбиты

2. Утворення хвиль

27 листопада 2015 року супутник «Терра» зобразив айсберги, що пливуть уздовж берегів острова Південної Джорджії в 1,6 тисячі км на схід-північний-схід від Вогненної Землі. Два великих айсберга досить великі, щоб повітряні маси піднімалися вгору кригою. Брижі в атмосфері породжують смугасті хмари. Маленькі айсберги формують корабельні хвилі.

Удивительные облака на фото с орбиты

3. Самотній вихор

Супутник «Терра» зняв дивну систему біля узбережжя Марокко 10 липня 2016 року. Система дуже мала — близько 100 км в діаметрі і складається з тонких хмар.

Удивительные облака на фото с орбиты

4. Повторюючи берегові лінії

8 квітня 2014 року супутник «Лендсат-8» зняв цей класичний приклад морських шарувато-купчастих хмар біля узбережжя Китаю.

 

5. Підняті над землею

«Лендсат-8» пройшов над Мадагаскаром 20 січня 2015 року. Умови уздовж річки Манія були такими, що формувалися хмари над сушею, а не над водою.

Удивительные облака на фото с орбиты

6. Над пагорбами

Ці фотографії, які знімав супутник «Лендсат-8» з 2014 по 2016 рр., розповідають про інші таємниці. Гірські ланцюги Нової Зеландії, зображені тут, явно вище вершин хмар. Незрозуміло, гори заважають хмарам переміститися на іншу сторону ланцюга або допомагають формувати хмари? Відповідь залежить від напрямку вітру.

Удивительные облака на фото с орбиты

7. Наповнюючи долини

Під час зими в Південній півкулі (з червня по серпень) і ранньою весною умови в Тихому океані підходять для утворення шарувато-купчастих хмар вздовж узбережжя Чилі і Перу. На знімку — хмари біля узбережжя Перу 26 липня 2015 року.

Удивительные облака на фото с орбиты

8. Виглядає як сніг, але це не він

І хмари, і сніг виходять на супутникових знімках в природних кольорах білими. 8 січня 2016 року супутник «Лендсат-8» зробив ці фотографії в штучних кольорах, і стало зрозуміло, що долини у Ванкувері вистелені не сніговим покривом, а хмарами.

Удивительные облака на фото с орбиты

9. Лютий старт

Хмари можуть народжуватися від тепла вулканів або, як у цьому випадку, від пожежі. «Лендсат-8» зобразив пірокумулятивну хмару 5 серпня 2014 року над містом Йеллоунайф в Канаді.

Удивительные облака на фото с орбиты

10. Отвори в небі

29 січня 2007 року супутник «Терра» зробив цей екстраординарний знімок феномену під назвою «діряві хмари» над Оклахомою, Арканзасом, Луїзіаною і Техасом. Дивне явище — результат поєднання низької температури, руху повітря і іноді атмосферної нестійкості.

Удивительные облака на фото с орбиты

11. В рамці

1 червня 2016 року супутник «Суомі» сфотографував низькі шаруваті хмари, що обрамляють айсберг А-56, який дрейфував на південь Атлантичного океану.

Удивительные облака на фото с орбиты

 
comments powered by HyperComments