Екологія

Забруднене повітря інтенсивніше вбирається через шкіру

Група вчених з Вашингтонського університету з’ясувала, що шкіра людини на 10% інтенсивніше вбирає фталати (клас промислових хімікатів), ніж це роблять наші легені.

27-10-15-foto-600x364-1

Фталати є виробленими з нафти речовинами, які широко використовуються при виготовленні пластмас, різних духів і косметики. Таким чином, ці хімікати щодня оточують нас, але у великих дозах можуть завдати серйозної шкоди організму.

Для проведення експерименту вчені відібрали 6 чоловіків віком від 20 до 66 років. Добровольців перевели на спеціальну дієту, після чого закривали їх періодично на 6:00 в спеціальній камері, повітря в якій містило підвищену концентрацію дибутилфталата, а також діетилфталат. Далі фахівці аналізували сечу випробовуваних на утримання метаболітів фталатів.

Як виявилося, шкіра поглинала на 10% більше діетилфталат, ніж легкі випробовуваних, а діетилфталат проникав в організм через шкірний покрив на 82% ефективніше, ніж через дихальні шляхи. Також з’ясувалося, що шкірний покрив літніх людей у декілька разів більше «вбирає» шкідливі речовини, ніж у молодих.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button