Земля

Зміни магнітного поля впливають на роботу супутників Землі

Магнітне поле Землі поступово слабшає в області Африки і Південної Америки. Цей процес викликає технічні порушення на деяких супутників, що обертаються навколо нашої планети.

Магнітне поле Землі захищає людство від космічного випромінювання і високо заряджених частинок Сонця. Воно генерується рідкими металами в ядрі планети, яке знаходиться приблизно в 3 000 кілометрів під землею. Діючи як обертовий провідник у динамо-машині, метал створює електричні струми, які, і собі, генерують наше безперервно змінне електромагнітне поле.

Це поле далеко не статично і змінюється як за силою, так і за напрямом. Наприклад, недавні дослідження показали, що положення північного магнітного полюса швидко змінюється. За останні 200 років воно втратило близько 9% своєї сили у середньому по світу. А область, яка сформувалася між Африкою і Південною Америкою називається Південно-атлантична аномалія.

Вчені використовують дані супутників ESA Swarm, щоб краще зрозуміти цю аномалію. Супутники Swarm призначені для ідентифікації й точного вимірювання різних магнітних сигналів, що складають магнітне поле Землі.

Фахівці висловили припущення, що послаблення поля є ознакою того, що Земля може рухатися до інверсії полюсів, тобто до «перестановки місць» Північного і Південного. Такі події вже відбувалися в історії планети. Зараз падіння інтенсивності в Південній Атлантиці знаходиться в межах того, що вважається нормальним рівнем флуктуацій.

Таємниця походження Південно-атлантичної аномалії досі не розгадана. Проте одне вчені знають точно: спостереження за магнітним полем дають нові знання про ледь зрозумілих процесів, що відбуваються в надрах Землі.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button