Фото

25 книг, вірно передбачити майбутнє

Людина за своєю природою цікава і обожнює різного роду передбачення, особливо якщо вони оптимістичні. І не тільки екстрасенси, медіуми і ворожки вміють заглядати в майбутнє і передбачати події. Такою здатністю володіють і багато письменників, в книгах яких найчастіше описуються речі, невідомі в їх час. Представляємо вашій увазі 25 книг, у яких висунуто сміливі і, що найголовніше, вірні здогадки про майбутні технології і події.

(25 фото)

Джерело: publy.ru

25. У Марса два природних супутника

Наявність супутників у Марса передбачив Джонатан Свіфт у 1735 році

Таку дивно точну здогад можна знайти на сторінках книги «Подорожі Гуллівера, написаної Джонатаном Свіфтом у 1735 році. Лише 142 роки тому, у 1872-му супутники Червоної планети — Фобос і Деймос — були виявлені астрономами.

24. Сонячні вітрила

Сонячне вітрило (IKAROS) через 145 років після виникнення ідеї

У 1865 році у фантастичному романі «З землі на Місяць» Жюль Верн висунув ідею сонячних вітрил. Ця смілива гіпотеза отримала втілення через 145 років, коли був використаний перший сонячний парус (IKAROS).

23. Підводний човен на електриці

Електричні підводні човни описав ще Жюль Верн

У книзі «20000 льє під водою» (1870 р.) все того ж Верна дивовижний підводний човен «Наутілус» працює на електриці. Реальні субмарини з електричним двигуном з’явилися через 90 років – у 60-ті роки ХХ століття.

22. Кредитні картки

Поява кредитних карт було передбачене за 62 роки до їх винаходу

Едвард Белламі передбачив появу кредитних карт в своєму фантастичному творі «Погляд назад» за 62 роки до їх винаходу, яке відбулося в 1962 році.

21. Повітряна реклама

Димовий слід в якості реклами

І знову повертаємося до Жюлю Верна. Багата фантазія підказала письменнику ідею повітряної реклами, коли напис викреслюється літаком у повітрі за допомогою димового сліду. Думка була висловлена в оповіданні, написаному в 1889 році. Здійснилася вона досить скоро – у 1915 році на аерошоу в Сан-Франциско.

20. Автоматичні розсувні двері

Автоматичні розсувні двері Герберта Уеллса через 60 років

Інший великий фантаст Герберт Уеллс передбачив появу автоматичних розсувних дверей в романі «Коли сплячий прокинеться» (1899). Такий тип дверей був винайдений через 60 років.

19. Танки

«Сухопутні броненосці»

А ще через кілька років Уеллс написав оповідання «Сухопутні броненосці» (1903), в якому описав танки. Через 13 років ці бойові машини з’явилися на полях битв Першої світової війни…

18. Детектор брехні

Детектори брехні вперше згадуються в літературі в 1910 році

У художній літературі перша згадка про детектор брехні можна зустріти у творі Е. Балмера і Ст. Макхагена «Лютер Трент» («The Achievements of Luther Trant», 1910 р.). Перше застосування реального поліграфа сталося у 1924 році.

17. Сонячна енергія

Сонячна енергія на благо людства

У 1911 році Х’юго Гернсбек почав публікацію свого роману «Ральф 124C 41+» (у списку книг з дивними назвами цей твір теж може зайняти гідне місце) в журналі «Modern Electrics». Один з технічних прогнозів стосувався використання енергії сонця на благо людства. Минуло 67 років – і в 1978 році з’явилися перші калькулятори, які підзаряджались енергією нашого світила.

16. Атомна бомба

Винахід атомної бомби і ядерна війна були описані в 1914 Гелбертом Уеллсом

Одним з найбільш похмурих прогнозів, зроблених Гербертом Уеллсом, і яке, на жаль, стало реальністю – винахід атомної бомби і ядерна війна, описані в книзі «Звільнений світ» (1914). Минуло трохи більше трьох десятиліть і атомні бомби впали на японські міста. До речі, у цьому ж романі англійський фантаст розповів і про дешеву атомну енергію.

15. Голосова пошта

Голосова пошта — це послуга для тих, хто не бажає напружувати зір, від Герберта Уеллса

Трохи довше часу – близько 57 років знадобилося для здійснення передбачення Уеллса про використання голосової пошти (роман «Люди як боги»). Поширення це технічне нововведення отримало після 1980 року.

14. Штучне запліднення

Дж. Б. С. Холдейн першим висловив ідею про штучне запліднення

Дж. Б. С. Холдейн прославився як блискучий популяризатор науки і видатний учений. В одній зі своїх книг «Дедал, або наука і майбутнє» (1924), поряд з іншими цікавими припущеннями, він висловив ідею штучного запліднення. Вперше успішне «зачаття в пробірці» було проведено після більше п’яти десятиліть, в 1973 році.

13. Генна інженерія

Ще Олдос Хакслі дав яскравий опис генної інженерії

У своїй знаменитій антиутопії «Про чудовий новий світ» Олдос Хакслі дав яскравий опис генної інженерії. Рівня, описаного в книзі, сьогоднішня наука поки не досягла, хоча перші генетичні маніпуляції почалися ще в 1972 році.

12. Тотальний контроль

«Великий Брат бачить тебе»

Досить вражаючу картину тотального контролю держави над своїми громадянами намалював Джордж Оруелл у своїй книзі «1984», написаної в 1948 році. А нещодавно, у 2013-му, вибухнув скандал, пов’язаний зі шпигунською діяльністю АНБ, яке прослуховувало телефони багатьох американських та іноземних громадян.

11. Навушники типу «краплі»

Рей Бредбері випередив Apple на 50 років

Опис такого типу мініатюрних навушників можна прочитати на сторінках роману Рея Бредбері «451 градус за Фаренгейтом», виданого в 1950 році. Меломанам довелося почекати трохи більше півстоліття, поки компанія «Apple» випустила на ринок перші навушники такого виду.

10. Супутники зв’язку

Артур Кларк припустив появу супутників в 1951 році

В «Космічній одіссеї 2001 року» (1951) американський письменник-фантаст Артур Кларк передбачив появу на орбіті Землі штучних супутників зв’язку. Чекати довелося недовго – вже в 1965 році був запущений перший такий супутник.

9. Віртуальна реальність

Вирутальная реальність — здогад фантаста Артура Кларка

П’ятьма роками пізніше Кларк написав «Місто і зірки», де згадуються відеоігри у віртуальній реальності. У 1966 році, тобто всього 10 роками пізніше був розроблений перший авіасимулятор, який втілив у життя цю здогадку геніального фантаста.

8. Водяні ліжка

У книзі 1961 року «Чужинець у чужій країні» вперше дається опис водяних ліжок

Відзначився на ниві передбачень і інший знаменитий фантаст Роберт Хайнлайн. У книзі 1961 року «Чужинець у чужій країні» дається опис водяних ліжок, а перший патент на них був виданий в 1971 році.

7. Космічний туризм

Ще трохи і космічний туризм набере обертів

Ідея космічних поїздок з туристичною метою була висловлена все тим же Кларком у романі «Місячний пил», а на практиці її вперше здійснив Денніс Тіто – перший космічний турист.

6. Європейський союз

Європейський союз був офіційно оформлений у 1993 році

У книзі Джона Браннера «Всім стояти на Занзібарі» (1969 р.) можна відшукати згадка про Євросоюз, який отримав офіційне оформлення в 1993 році.

5. Біотехнічне протезування

Технологічні протези в XXI столітті

Мартін Кайдин висловив цю ідею на сторінках свого «Кіборга» (1972). 41 рік, у 2013-му, був створений перший біонічний протез ноги.

4. Переклад в реальному часі

Від «вавилонської рибки» Дугласа Адамса 1980 р. до програми «Google» в 2014

У гумористичному творі Дугласа Адамса «Автостопом по галактиці» (1980 р.) фігурує «вавилонська рибка», здатна перекладати з однієї мови на іншу в режимі реального часу. У 2014 році «Google» впровадив функцію переказу в реальному часі в свій додаток.

3. Всесвітня мережа

Всесвітня мережа інтернету охопила вже весь світ

Засновник жанру кіберпанку Вільям Гібсон у романі «Нейромант» передбачив виникнення кіберпростору і хакерства. На початку 90-х Всесвітня мережа, або просто інтернет, почав охоплювати своєю павутиною Землю, залучаючи у свої віртуальні мережі все більше користувачів ПК.

2. Кращий гравець у шахи серед людей буде обіграно комп’ютером до 2000 року

Сьогодні матч між людиною і комп’ютером втратив всякий спортивний сенс

Саме такий прогноз був зроблений Реймондом Курцвейлом у книзі «Століття інтелектуальних машин», виданої в 1990 році, коли шахові комп’ютери були ще досить слабкі і майже без проблем обігравалися гросмейстерами. Однак через 7 років суперкомп’ютер Діп Блю обіграв Гаррі Каспарова – найсильнішого шахіста планети. Сьогодні шахові програми настільки сильні, що матч між людиною і комп’ютером втратив всякий спортивний сенс.

1. Місячний модуль буде запущений у Флориді і, повернувшись до Землі, приводнится в океані

Приземлення астронавтів в океані передбачив Жюль Верн у романі «З Землі на Місяць» (1865)

За 104 роки до польоту «Аполлона 11» до Місяця саме так все було описано в романі Жюля Верна «З Землі на Місяць» (1865 р.). За таким же сценарієм все пройшло і в реальності — команда американських астронавтів на чолі з Нілом Армстронгом приводнилась в спеціальному модулі і незабаром була підібрані авіаносцем «Хорнетт».

Натхнення: bigpicture.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button