Фото

Скелети з черепами між ніг знайдені при будівництві в Англії

Скелети з поміщеними між ніг черепами виявлені в ході розкопок на будмайданчику в Англії. Археологи відносять загадкову знахідку до давньоримського періоду. Швидше за все, незвичайне положення останків свідчить про проведення особливого ритуалу поховання.

Дивне давньоримське поховання четвертого століття нашої ери виявлене археологами на будмайданчику поблизу містечка Бері-Сент-Едмундс в графстві Саффолк на південному сході Великобританії, повідомляє Daily Mail. У 17 з 52 розкопаних скелетів черепа були відокремлені від хребта і поміщені між ногами. Особливий інтерес дослідників викликав той факт, що за вісім загадкових скелетів належали дорослим чоловікам і жінкам середнього віку, а один — десятирічній дитині.

Фахівці переконані, що поховані люди не були страчені — швидше незвичайне положення їх останків є наслідком особливого похоронного обряду.

Вивчивши скелети, археологи прийшли до висновку, що голови були акуратно відокремлені вже після смерті людей. Різали шию ззаду трохи нижче щелепи. За словами Ендрю Пічі (Andrew Peachey) з компанії Archaeological Solutions, у разі страти сокирою або мечем останки мали б характерні пошкодження.

«Швидше за все, група людей, яка прийшла на ці землі практикувала особливий культ поховання, — підкреслив експерт. — Звичайно, зараз ми розглядаємо дуже специфічну частину населення, що мала вельми своєрідні традиції поховання своїх небіжчиків».

Разом з тим Пічі зазначив, що за життя ці люди дуже якісно і рясно харчувалися і в більшості своїй були добре розвинені фізично. Це може служити підтвердженням того, що вони працювали в сільському господарстві.

Передбачувані селяни мали в своєму раціоні багато цукру і вуглеводів, що згубно позначалося на стані зубів. Крім того, деякі страждали на туберкульоз.

35-тисячне місто Бері, розташоване в 60 км від Північного моря, було засноване навколо бенедиктинського абатства не раніше XI століття. Однак цей район активно колонізували ще стародавні римляни, які почали завоювання Британії в середині I ст. н. е .. (хоча Юлій Цезар робив невдалі спроби ще століттям раніше). Починаючи з середини ХІХ століття, археологи, які працювали в даній місцевості знаходили монети, кераміку і інші старожитності, що відносяться до цивілізації Стародавнього Риму. Так, дослідник позаминулого століття Самуель Льюїс вважав, що на місці сучасного йому Бері-Сент-Едмундс знаходилася Вілла Фаустини.

Після завершення досліджень знайдені під час будівельних робіт скелети будуть розміщенні в музейному архіві.

Місяць тому в донних відкладах старого русла Темзи був виявлений скелет у високих чоботях. Незвичайну знахідку зробили робітники, які прокладали тунель біля причалу Чемберс Варф в лондонському районі Бермондсі. Як вже визачили експерти з Музею археології Лондона (MOLA), останки пролежали недоторканими близько 500 років. На момент смерті чоловікові було приблизно 35 років.

А в жовтні при розкопках в італійському регіоні Умбрія в так званому «похованні вампірів» були досліджені рештки десятирічної дитини невстановленої статі з каменем у роті. Вчені вважають незвичайні обставини поховання частиною похоронного ритуалу: з допомогою «кляпу» сучасники покійного, по всій видимості, намагалися захиститися від поширення хвороби. Керівник розкопок Девід Пікел висловлював надію, що знахідка розповість дослідникам про епідемію малярії, яка вразила Умбрію близько 1500 років тому. Найбільш уразливими жертвами вірусу виявилися діти та немовлята.

Тіла були поховані на місці занедбаної римської вілли, яку побудували в I ст. до. н. е.

Досі археологи вважали, що кладовище призначалося тільки для малюків і ненароджених плодів: найстаршою дитиною зі знайдених на розкопках більш ніж 50 поховань залишалася трирічна дівчинка. До її руках і ногах були прив’язані камені — так робили, щоб не випустити небіжчика з могили.

Кнопка «Наверх»