Фото

Мозок пацієнта виявився усіяний личинками паразитів

Коли 18-річний пацієнт поступив в індійську лікарню зі скаргами на судоми і сильний головний біль, лікарі дуже довго не могли зрозуміти причину настільки тяжкого стану. Результати сканування МРТ виявили щось страшне: мозок чоловіка був пронизаний величезними кістами!

Мозг пациента оказался усеян личинками паразитов

Але це були не просто кісти. Стан пацієнта характеризується як нейроцистицеркоз, який викликають паразитичні стрічкові черв’яки — свинячий ціп’як Taenia solium. Кожна кіста насправді являє собою капсулу, в межах якої розвивається личинка паразита. Подальше обстеження показало, що кора головного мозку, мозочок і навіть стовбурова частина мозку були усіяні цими так званими цистицерками. Крім того, УЗД виявило наявність личинок у правому яєчку і правому оці пацієнта.

Коли паразит відкладає яйця, вони розносяться з током крові по всьому організму і прикріплюються до м’язової тканини. Жертва може роками не відчувати жодних симптомів, поки в один прекрасний день мешканці його організму не розвинуться настільки, що викликають сильну запальну реакцію. З-за великої кількості паразитів лікарі навіть не змогли призначити звичайні протигельмінтні препарати — це могло спровокувати таке сильне запалення, яке могло вбити пацієнта.

Медики намагалися врятувати пацієнта, водячи йому кортикостероїди та протиепілептичні препарати, щоб зменшити запалення і скоротити судоми. На жаль, це не допомогло: через два тижні пацієнт все ж помер. Нейроцистицеркоз, як і будь-яке інше зараження паразитами — це, в першу чергу, яскравий маркер низького рівня життя, недотримання санітарних норм і правил гігієни. Найчастіше зараження відбувається через поїдання м’яса тварини-переносника, у м’язових волокнах якого чекають своєї часу цисти паразитів.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button