Технології

3D-принтер надрукує зі сміття корисну річ прямо на місці

3D-принтер Gigalab re: 3D здатний перетворити перероблюванні матеріали (наприклад, пластикові пляшки або стаканчики) в корисні товари, пише Wired.

Установка містить три основні компоненти. Гранулятор подрібнює використаний пластик. Далі осушувач видаляє зайву вологу. Нарешті, 3D-принтер gigabot X друкує об’єкти.

Все це вміщається в одному транспортному контейнері, який можна відправити в будь-яку точку світу. Простіше кажучи, це портативна лабораторія, в яку входить сміття, а виходить скарб.

Ключем до того, щоб лабораторія запрацювала, є масштабна інновація в невеликій частині процесу 3D — друку-екструдері. Більшість 3D-принтерів створюють об’єкти за допомогою екструзійної системи, тобто нагрівають пластик, а потім притискають його через сопло до друкованої платформи. У споживчому 3D-принтері цей пластик є ниткою, але деякі принтери замість цього використовують гранули. Ці маленькі оброблені сфери або циліндри можуть плавно надходити в екструзійну систему, але їх легше упаковувати і їх можна безперервно завантажувати в деякі 3d-принтери.

Перетворення перероблених матеріалів, таких як використані пластикові пляшки, в гранули зазвичай означає відправку матеріалу в центр обробки. Там їх переплавляють, формують в гранули та відправляють туди, де вони потрібні (іноді це може привести до втрати гранул в дорозі й забруднення навколишнього середовища).

Однак Gigabot X може взагалі пропустити процес гранулювання. На відміну від більшості 3D-принтерів, він може працювати з подрібненим пластиком, який має неправильну форму і не тече так само добре, як гранули, не забиваючись і не викликаючи збоїв при друку. Це означає, що використаний пластик можна подрібнювати безпосередньо в грануляторі Gigalab. Після нетривалої зупинки в сушарці для видалення зайвої вологи їх можна засипати прямо в годівницю.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button