Земля

Імператорські пінгвіни можуть вимерти через 30-40 років

Експерт аргентинського антарктичного агентства попереджає, що імператорські пінгвіни можуть повністю зникнути в найближчі десятиліття. Це пов’язано зі зміною клімату.

Імператорський пінгвін – найбільший із сучасних видів сімейства пінгвінових. Його середній зріст становить близько 122 сантиметрів, а вага коливається між 22 і 45 кілограмів.

Біолог Марсела Лібертеллі( Marcela Libertelli), що вивчає птахів в аргентинському антарктичному інституті, провела велике дослідження місця проживання імперських пінгвінів – тундри Антарктиди – і прийшла до висновку, що цей вид може зникнути вже через кілька десятків років, якщо зміна клімату продовжиться тими ж темпами.

В першу чергу зміна клімату позначається на репродуктивному циклі птахів: за словами Лібертеллі, в затоці Галлей в морі Венделла всі пташенята, народжені другою за величиною колонією імператорських пінгвінів, вмирали останні три роки.

Загибель пташенят пов’язана з тим, що у них, на відміну від дорослих особин, ще немає оперення. Оперення необхідно для виживання в суворих умовах.

Імперські пінгвіни мають найдовші репродуктивні цикли серед усіх пінгвінів. Батьки повинні висиджувати пташенят на морському льоду поки ті не виростуть і не будуть готові плисти. Однак зміна клімату змушує лід занадто пізно замерзати й занадто рано танути, тому пінгвінам не вистачає часу для завершення циклу.

“Якщо вода досягає новонароджених пінгвінів, які не готові плавати і не мають водонепроникного оперення, вони вмирають від холоду і тонуть”, – говорить Лібертеллі.

За словами вченої, такими темпами імперські пінгвіни вимруть в найближчі 30-40 років.

“Зникнення будь — якого виду – це трагедія для планети. Будь то маленьке або велике, рослина або тварина — не має значення. Це втрата для біорізноманіття”, – підсумовує Лібертеллі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button