Всесвіт

Вчені потрапили в центр Урану: в лабораторії відтворили, що відбувається всередині планети

Дослідницька група з Університету Байройта створила та проаналізувала матеріали при стисненні тиску більше одного терапаскаля (1 000 гігапаскалів). Такий тиск є в центрі Урану.

Тепер в лабораторії можна створювати і вивчати матеріали, які існують тільки при надзвичайно високих тисках. Такі умови є не тільки на Землі.

Згідно з теоретичними моделями, структури і властивості матеріалів сильно змінюються при екстремальній температурі і високому тиску. Але дотепер подібні передбачення не можна було перевірити. З одного боку, для цього потрібні складні технічні установки, а з іншого боку, у вчених були відсутні необхідні методи для одночасного структурного аналізу.

Автори нової роботи заявили, що створений ними підхід дозволив синтезувати нові матеріальні структури в діапазоні терапаскалей і відразу ж аналізувати їх, поки експеримент ще триває. В результаті вдалося дізнатися про раніше невідомі стани, властивості і структури кристалів.

Відзначається, що це допоможе поглибити знання вчених про матерію в цілому. А також посприяє дослідженню планет земної групи й при синтезі функціональних матеріалів для використання в інноваційних технологіях.

Автори показали, як вони генерували та візуалізували нові сполуки ренію, використовуючи нещодавно відкритий метод. Сполуки, про які йде мова, – це новий нітрид ренію (Re7n3) і сплав ренію з азотом. Ці матеріали були синтезовані при екстремальних тисках у двоступеневій комірці з алмазним ковадлом, яку нагрівали лазерними променями.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button