Всесвіт

4 мільярди років тому на Марсі могли бути постійні зливи

Вчені з Техаського університету вперше кількісно визначили опади, які могли випадати на Марсі 3,5 – 4 мільярди років тому. До цього комп’ютерні кліматичні моделі не могли створити ситуацію, за якої б стало зрозуміло, як заповнювалися річища річок і озера на Червоній планеті.

Ittiz
Так міг би виглядати древній Марс з океаном

Древній клімат Марса – загадка для вчених. Сліди річок і озер говорять про те, що колись на поверхні планети повинні були бути або рясні опади, або глобальне танення льодів і снігу. Геологи стверджують, що зрозуміти кліматичне минуле Марса неймовірно важливо, тому що зараз планета стала абсолютно сухою (на ній присутній тільки лід).

У новій роботі вчені вивчили 96 озер з відкритим і закритим басейнами і їх вододіли, які, як вважається, утворилися між 3,5 і 4 мільярдами років тому. Використовуючи супутникові знімки й топографію планети, вони виміряли площі об’єктів, а також обсяги озер, з огляду на потенційне випаровування, щоб з’ясувати, скільки води необхідно для заповнення озер. Так команда змогла визначити мінімальну та максимальну кількість опадів.

В ході дослідження було виявлено, що опади повинні були складати від 4 до 159 метрів, щоб заповнити озеро в одному випадку і переповнити й порушити озерні басейни в інших випадках. Однак вчені не змогли встановити, як довго повинні були тривати дощі або сніготанення: дні, роки або тисячі років. Зараз автори говорять, що це наступний етап дослідження.

Також вчені сподіваються на нові дані марсохода Perseverance, який повинен дослідити кратер Джезеро, де знаходиться одне з озер, яке було згадано в новій роботі.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button