Всесвіт

Скільки отримують космонавти?

Бути космонавтом – значить, отримати шанс вийти в космос і взяти участь в деяких цікавих подіях. Наприклад, прогулятися по космосу, поворушити роботизованими маніпуляторами і позайматися наукою, яка досліджує природу в умовах невагомості.

Однак, крім запаморочення і неминучого виснаження м’язів і кісток, космонавтам також потрібно щось їсти на Землі. Скільки платять космонавтам? Все залежить від того, в якому агентстві ви працюєте, а також від вашого досвіду та вислуги, як і в будь-який інший кар’єрі.

astronavty_zarplata_550

Нижче ми конкретно розглянемо, скільки платять в Європейському космічному агентстві (ESA) і Канадському космічному агентстві (CSA) станом на квітень 2014 року. Три інших відомих агентства публічно не розголошують свої ставки, а й про них можна що-небудь знайти у відкритих джерелах: Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA), Роскосмос і Китайське національне космічне управління (CNSA).

Росія

У Росії підкорювачів космосу навчають у Центрі підготовки космонавтів. Як правило, туди беруть або тих, хто закінчив льотне військове училище з певною кількістю годин нальоту, або випускників МГТУ ім. Баумана, теж з досвідом роботи. Зараховуються космонавти в загін як бортінженерів, їм надається гуртожиток.

Читайте також: Як космонавти борються з депресією на МКС?

Космонавти, яким пощастило відправитися в космос (в космосі за весь час існування центру побувало всього близько 100 чоловік), можуть заробити близько 130-150 тисяч доларів за півроку роботи на орбіті. Нагадаємо: це крайній термін, протягом якого космонавти залишаються на МКС. На землі космонавтам платять набагато менше.

У СРСР тим, хто злітав у космос видавалася машина, а витрата на бензин довічно оплачувала держава. Зараз зараховані в загін космонавтів можуть розраховувати на квартиру. Після польоту космонавт отримує звання Героя Росії, а також може розраховувати на ряд пільг на поїздки в санаторії або будинку відпочинку, безкоштовний проїзд у міському транспорті, стовідсоткову оплату комунальних послуг та інше. За вислугою років (25 для чоловіків, 20 для жінок) призначається пенсія в розмірі 55 % від втраченого заробітку.

США

У NASA працюють 43 активних космонавта і 8 астронавтів, які ще навчаються і були обрані в 2013 році. До того, як завершиться базова підготовка (близько двох років), обраних називають «кандидатами в космонавти». Найчастіше космонавти з інших агентств приєднуються до обранців NASA для базових тренувань. Однак, навіть після всіх навчань і призначень, можуть пройти роки, перш ніж космонавт відправиться у політ.

Деяких астронавтів наймають серед цивільних, інших набирають з військових. Цивільні астронавти отримують зарплати відповідно до урядової шкали, яка коливається від класифікації GS- 11 до GS- 14.

У 2012 році працівники, які проживають в Х’юстоні (там, де тренують космонавтів), отримали від 64742 доларів (GS- 11) до 141 715 доларів ( GS- 14 ). Зрозуміло, не варто забувати, що в Америці звичніше говорити про річні зарплати. Якщо працівник підвищує свою кваліфікацію, зарплата збільшується.

Зарплати військових не розголошуються, але NASA говорить, що збройні сили «залишаються в активному черговому статусі за зарплату, пільги, відпустки та інші бонуси».

Європейське космічне агентство

Останній набір космонавтів у ESA відбувся в 2009 році. Всі вони або літали в космос, або вже призначені для майбутніх місій на борт Міжнародної космічної станції. Астронавти оплачуються згідно стандартам від A2 до A4.

«Після надходження в корпус астронавтів ESA новобранці, як правило, отримують зарплату рівня A2. Після успішного завершення базової підготовки, космонавту призначається зарплата рівня A3. Заохочення до рівня A4 звичайно треба після першого космічного польоту», – повідомляє Європейське космічне агентство.

Хоча саме ESA не уточнює, скільки грошей стоїть за рівнями A2 і A4, джерела кажуть, що річна зарплата рівня A2 становить 58 848 евро, а A4 – 84 372 євро.

Канадське космічне агентство

У Канади є два активних космонавтів. CSA не розголошує інформацію про зарплати своїм космонавтам, але деяка інформація все ж доступна. Згідно з документами, канадські астронавти отримують зарплату від 1 до 3 рівня (Grade 1-3). Зараз розберемося, скільки конкретно.

Читайте також: Що буде відбуватися з вашим організмом у відкритому космосі

У 2011 році астронавти одержували мінімум 80897 доларів згідно з рівнем 1, а максимум – 158 470 доларів (рівень 3). Новоспечені канадські астронавти переходять на рівень 2 після завершення базових тренувань, а подальше збільшення зарплати з’являється після вдалого досвіду космічних польотів.

Військові космонавти отримують зарплату, розмір якої не розголошується. Секретно…


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button