Земля

40 річний рух айсбергів Антарктиди в одному відео

На відео показано крах шельфового льодовика Ларсена B в 2002 році і подорож B-15 — найбільшого зареєстрованого айсберга в історії з площею поверхні близько 11 тисяч квадратних кілометрів, — який відокремився від Антарктиди в березні 2000-го.

Наукові аніматори Pixel Movers & Makers Марло Гарнсуорті (Marlo Garnsworthy) і Кевін Плак (Kevin Pluck) створили 50-секундний кліп про рух айсбергів з 1976 по 2017 рік.

Дані, які використовуються для візуалізації, були зібрані з різних джерел і агентств, у тому числі Центру дистанційного зондування в Університеті Брігама Янга (BYU) в штаті Юта, Лабораторії реактивного руху NASA і Європейського космічного агентства. Одним з головних джерел інформації була Антарктична база даних відстеження айсбергів, якою управляє BYU, що об’єднує дані з шести супутників, забезпечених розсіюючими приладами, які відстежують об’єкти на поверхні Землі за їх відбитою енергією.

«Я був здивований, не виявивши явного сплеску в рухах айсбергів в останні роки, але звичайно, розколювання і розпад B-15 і крах шельфового льодовика Ларсена B у 2002 році виглядають ефектно», — зізнається Гарнсуорті.

Айсберги, включені в готове відео, досить великі, щоб відстежити їх з допомогою цих приладів. Особливо великим айсбергам, наприклад В-15, дають власні імена — почасти для того, щоб судна могли уникнути зіткнення.

На анімації видно, що, коли айсберги відриваються від Антарктиди, вони рухаються проти годинникової стрілки, перш ніж відправитися вниз по «Алеї айсбергів» до антарктичної циркумполярної течії, яка оточує заморожений континент. У цей момент айсберги знаходяться у владі океанських вітрів і плинів і в кінцевому підсумку тануть і повертаються в океан у вигляді води.

Величезні розміри Антарктиди не дозволяли вченим поглянути на неї в усьому масштабі, і це стало можливим лише з появою супутникових технологій в 1970-х. Наприклад, вони не могли сказати напевно, як айсберги впливали на глобальне потепління.

Відомо, що швидкість танення льоду на континенті прискорилася: з 1992 року зникло більше трьох трильйонів тонн, а 40 відсотків від цієї кількості — всього за п’ять років з 2012 по 2017 рік. Величезні брили айсбергів і досі відколюються від Антарктиди, що сприяє підвищенню рівня моря. За оцінками вчених, якщо Антарктида повністю розтане, світовий рівень моря може піднятися більш ніж на 50 метрів.

Тепер вчені намагаються зрозуміти, як і чому Антарктида тане і що ми можемо зробити, щоб контролювати підвищення температури в регіоні. Дослідники сподіваються, що створена Pixel Movers & Makers візуалізація допоможе зберегти змінюється обличчя планети в пам’яті людей.

We’ve been looking forward to making this!

Iceberg flux from Antarctica from 1976-2017.

Most icebergs travel counter-clockwise around Antarctica before travelling north through “Iceberg Alley” to the ACC.#Antarctica #iceberg #glacier #IcebergAlley @kevpluck @MarloWordyBird pic.twitter.com/MTY0jZMSxv

— Pixel Movers & Makers (@PixelMnM) 11 листопада 2018 р.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button