Земля

Льодовиковий період почався через рух континентів

В ході вивчення проблем і витоків сьогоднішнього глобального потепління американські вчені вирішили вивчити це питання з точки зору кліматичних змін на Землі, які відбулися 80 мільйонів років тому.

164d91df086a3714418258aa1cde071f
Про це стало відомо з повідомлення, опублікованого виданням Nature. Повідомляється, що геологи з Массачусетського технологічного інституту в Бостоні в ході дослідження прийшли до висновку, що причиною настання льодовикового періоду на планеті є рух континентів. Саме через низький рівень вуглекислого газу в атмосфері нашої планети температура повітря 50-80 мільйонів років тому різко знизилася, в результаті чого настав льодовиковий період.

Вчені вважають, що зміни в рівні вуглекислого газу на планеті відбулися в результаті тектонічних зіткнень неподалік від екватора, це могла бути Індія і континент майбутньої Євразії, що сталося приблизно 50 мільйонів років тому. Саме в цей часовий настало останнє зледеніння в історії нашої планети. Саме тектонічні процеси, на думку американських вчених, вплинули на настання льодовикового періоду.

Американські фахівці, відтворивши послідовність подій, що відбуваються на планеті в момент злиття континентів, стверджують, що раніше зв’язок між тектонічними змінами і глобальними змінами в кліматі був встановлений, проте яким чином ці дві складові взаємопов’язані, вчені з’ясували лише зовсім недавно.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button