Земля

410 мільйонів людей піддадуться небезпеці через підвищення рівня моря до 2100 року

Нова робота Інституту екологічних досліджень NUS в Нідерландах говорить про те, що зміна клімату може бути небезпечною для 410 мільйонів людей в прибережних районах по всьому світу через підвищення рівня моря до 2100 року. Ці дані більш ніж на 53% перевищують поточні оцінки.

Image by Arek Socha from Pixabay

Рівень світового океану піднявся приблизно на 20 – 22 сантиметри з 1880 року, третина цього підйому сталася тільки за останні два з половиною десятиліття. Найбільше збільшення спостерігалося в 2019 році, коли глобальний середній рівень океану був на 8,6 сантиметра вище рівня 1993 року, саме тоді вчені почали проводити вимірювання за допомогою супутникових даних.

Нині 267 мільйонів людей живуть в місцях, де рівень землі менш ніж на два метри вище рівня моря. В рамках роботи вчені побудували модель, яка показує що буде, якщо рівень моря підніметься на 0,9 метра до кінця століття. Результати показали, що в першу чергу небезпеці піддадуться все ті ж регіони, однак кількість людей в зоні ризику різко зросте.

На найбільшу небезпеку піддаються жителі тропічної Азії та тропічної Африки. Дані показали, що тропіки в Північній і Південній Америці також піддадуться затопленню, проте в цих регіонах живе дуже мало людей, на відміну від Азії.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button