Земля

Знайдені останки гігантської риби, яка полювала на предків людей

Дослідники виявили в Південній Африці скам’янілості віком 360 млн років і встановили, кому вони належали.

Нове дослідження показало, що близько 350 млн років тому, задовго до появи динозаврів, гігантська риба зі смертоносними іклами полювала в річкових водах стародавнього південного суперконтиненту Гондвана.

Довжина особини становила 2,7 м, це найбільша кісткова риба в історії пізнього девону (від 383 до 359 млн років тому). Через її хижу натуру особину назвали hyneria udlezinye. Приблизний переклад з ішикоса – “поїдає інших”. Ця мова широко поширена серед корінних народів Південної Африки, де знайшли останки.

Величезна риба була схожа на сучасного алігатора, але з коротшою мордою, «схожою на передню частину торпеди». У роті у неї були ряди маленьких зубів, а також пари великих іклів. Їх довжина досягала 5 см у найбільших особин.

Малюнок H. udlezinye, заснований на дослідженнях Роба Гесса. Автор: Меггі Ньюман

Перші ознаки існування стародавньої риби виявили ще в 1995 році. Тоді вчені знайшли серію ізольованих скам’янілих лусочок на місці розкопок під назвою Ферма Ватерлоо недалеко від Маханди в Південній Африці. Тепер дослідники нарешті зібрали скелет нововідкритого виду. Аналіз останків показав, що H. udlezinye був «ненаситним хижаком». Як пояснюють вчені, розташування плавників вказує на те, що риба чекала жертву, а потім робила різкий, раптовий ривок.

Гігантська риба, ймовірно, полювала на чотириногих істот — перших предків людей. “Трисхоптеріди перетворилися на монстрів, які, ймовірно, з’їли наших предків», — розповів Пер Альберг, професор кафедри біології організмів Упсальського університету в Швеції і співавтор дослідження.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button