Людина

5 простих способів продовжити собі життя

Є безліч гормональних засобів, які обіцяють довше зберегти молодість і подовжити життя. Однак реальні, перевірені наукою способи уповільнення настання старості дуже прості.

Завдяки бурхливому розвитку медицини тривалість життя в розвинених країнах стрімко підвищилася і продовжує рости. Наприклад, якщо в 1970 році в США вона становила в середньому 70,9 років, то в 2005 — вже 77,9.

Лікарі, дієтологи і косметологи невпинно трудяться над завданням: з одного боку — продовжити людське життя, з іншого — зберегти сили і моложавий зовнішній вигляд людей старшого покоління. На ринок продовжують надходити нові гормональні засоби та біологічно активні добавки, які в багатьох випадках дійсно можуть продовжити життя.

Однак існують давно перевірені наукою методи, які гарантовано як уповільнюють старіння, так і зберігають здоров’я і бадьорий зовнішній вигляд у літніх людей.

Ми представляємо п’ять простих способів, застосовуючи які можна дожити до глибокої старості здоровими і бадьорими.

Кинути палити

Найкраще, що можна зробити, щоб уберегти свою шкіру від старіння — це кинути курити. Якщо ви ніколи не курили або давно не торкалися до сигарет, спокійно переходьте до наступного пункту статті. Тим же, хто курить хоча б по пів пачки в день, ми рекомендуємо задуматися, якої шкоди вони завдають не лише своєму здоров’ю, а й зовнішнім виглядом.

Куріння чинить серйозний вплив на людську шкіру. Дим, який видихається, вступаючи в контакт зі шкірою обличчя, викликає певні біометричні зміни в клітинах.

Зокрема, він може завдати шкоди колагену і еластину, двом білкам, що містяться під епідермісом. Адже саме ці білки відповідальні за гнучкість і еластичність нашої шкіри. В результаті шкіра на обличчі курця морщиться і провисає значно інтенсивніше, ніж у некурців.

Під впливом сигаретного диму також звужуються кровоносні судини, що забезпечують клітини шкіри киснем і живильними речовинами. А це означає, що зростання і виробництво клітин сповільнюється.

Та й сам процес куріння погано впливає на шкіру людини. Стиснуті губи і примружені очі — настільки типовий вираз обличчя при курінні з часом створюють додаткові зморшки. При цьому руйнівний ефект куріння настає швидко: вже у 20-річних курців на обличчі можна помітити зморшки.

5 простих способів продовжити собі життя

Правильно харчуватися

Скажи мені, що ти їси, і я скажу, хто ти. У цьому відомому афоризмі явно міститься зерно істини. Живильні речовини, які витягуються нашим організмом з їжі, можуть дуже по-різному впливати на процес старіння.

Згідно з вільнорадикальною теорією старіння, наше тіло зношується через руйнування клітин вільними радикалами. Вони являють собою молекули або атоми з неспареними електронами на зовнішньому електронному рівні.

При правильному харчуванні можна нейтралізувати значну частину вільних радикалів. Зокрема, приймаючи їжу, яка містить антиоксиданти, як, наприклад, вітаміни С, Е і бета-каротин, шанси вільних радикалів на руйнування клітинних структур значно знижуються.

Лікарі рекомендують включати у свій раціон харчування продукти з великою кількістю антиоксидантів, зокрема, овочі і рибу, особливо, форель і лосось.

5 простих способів продовжити собі життя

Берегтися від сонця

Ультрафіолетове випромінювання необхідне нашому організму. Адже воно стимулює виробництво вітаміну А, який використовується при виділенні мелатоніну.

Якщо в організмі недостатньо мелатоніну, людина може впасти в депресивний стан.

Однак надмірна кількість ультрафіолету, пошкоджуючи колаген та еластин, прискорює появу зморшок. Крім того, під дією радіації УФ-спектра у організму знижуються здатності виробляти новий колаген замість втрачених.

Дерматологи рекомендують при виході на сонце регулярно вживати сонцезахисні засоби з фактором сонячного захисту не нижче 15. Зрозуміло, порівняно щільний одяг також добре захищає від небезпечного ультрафіолету.

5 простих способів продовжити собі життя

Піднімати ваги

Одна з найбільш очевидних ознак старіння — сутулість і тремтіння кінцівок у літніх людей — наслідки старечої саркопенії, що виникає в результаті втрати м’язової маси. Смерть мотонейронів, контролюючих м’язи, призводить до деактивації м’язових тканин.

Саркопенія також відповідальна за зморшки і провислу шкіру, через відмирання м’язових тканин під шкірою обличчя. Дослідження, однак, показали, що саркопенію можна не тільки зупинити, але і повернути її розвиток назад.

45-хвилинні силові тренування по три рази в тиждень можуть протягом трьох місяців збільшити м’язові тканини на 32%.

5 простих способів продовжити собі життя

Як можна менше стресу

Генетики відкрили, що хронічний стрес значно скорочує час життя клітин в організмі, негативно впливаючи на теломери. Теломери — кінцеві ділянки хромосом, які постійно репліцируються, формуючи нові клітини.

При зношуванні теломерів, зокрема, під впливом стресу, ДНК в клітинах втрачають здатність ділитися. В результаті тканини організму починають помирати.

Редукування кількості стресу в житті подовжує життя, а також призводить до поліпшення якості сну, уповільнює процес появи зморшок і мішків під очима.

Є безліч способів зменшити стрес: частіше зустрічатися з друзями, проводити багато часу в колі сім’ї, а також регулярно робити фізичні вправи.

5 простих способів продовжити собі життя

Натхнення: naked-science.ru

Кнопка «Наверх»