Людина

Для військових створили шкарпетки, які блокують запах ніг

Шкарпетки, які неприємно пахнуть -  це завжди проблема, особливо, коли ти живеш в казармі з десятками людей

Тепер можна назавжди забути про запах від шкарпеток! Вчені з Таїланду створили спеціальне покриття з наночастинок оксиду цинку (ZnO-NPs), яке здатне позбавити від бромідроза (запах ніг) і кератолізу (бактеріальна інфекція стоп).

Image by Steve Buissinne from Pixabay

З’єднання, нанесене на тканину шкарпеток, було створено Королівськими військово-повітряними силами Таїланду. Вчені вже випробували свою розробку на людях в лікарні Університету Махідол в Таїланді. В ході роботи дослідники виявили, що антибактеріальна ефективність ZnO-NPs, поряд з безпекою, робить це з’єднанням ідеальним для покриття текстилю для боротьби з запахом ніг.

У дослідженні взяли участь 148 курсантів тайської військово-морської школи. Бромідроз і кератоліз є поширеними захворюваннями серед військовослужбовців. Ураження стоп зустрічаються більш ніж у третини військово-морських курсантів в Таїланді (38,5%).

В ході роботи вчені помітили, що в учасників, які носили шкарпетки зі спеціальним покриттям, значно зменшився запах стоп. Добровольці, які не носили шкарпетки, продовжували страждати від інтенсивного запаху. Автори роботи також відзначили, що учасники зі звичайними шкарпетками були більш схильні до розвитку кератолізу в порівнянні з тими, хто носив шкарпетки з покриттям ZnO-NPs.

Автори дослідження говорять, що до цієї роботи їх підштовхнуло спостереження доктора Пуняві Онгсрі, який працював з військовими: «Проходячи стажування в якості морського офіцера в медичному відділенні, я помітив велику кількість інфекцій ніг у військовослужбовців. Я хотів знайти спосіб запобігання цим грибковим і бактеріальним інфекціям і пов’язаних з ними станів. Попередні дослідження показали антибактеріальні властивості наночастинок оксиду цинку, тому наша дослідницька група вирішила перевірити ефективність цього методу в реальних умовах ».

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»