Ґаджети

5 захворювань, які можна заробити від постійного контакту зі смартфоном

В останні роки медики все частіше говорять про специфічні захворювання, які пов’язані з частим використанням смартфонів і планшетів.

Image by Jan Vasek from Pixabay

Дорогі друзі, наш текст носить суто освітній характер. При перших ознаках нездужання або підозрах на проблеми зі здоров’ям настійно рекомендуємо якомога швидше звернутися до лікаря і не займатися самолікуванням

“Смартфонний палець” і тунельний синдром ліктя

Ви цілий день пишете смс-повідомлення з телефону оновлюєте сторінки в соцмережах і граєте? Повторювані рухи пальців стають причиною напруги в м’язах, викликаючи біль в кисті і пальцях — найчастіше страждають великий і вказівний. У гіршому випадку можливе запалення м’язів, суглобів і сухожиль. Ще один тривожний симптом нових хвороб від телефону – біль в зап’ясті, яка виникає, коли ви довго говорите телефоном. Вже через 2-3 хвилини м’язи руки, що тримає телефон, затікають, і напруга наростає.

Щоб розвантажити м’язи, зробіть перерву і виконайте пару вправ — потягніть пальці і кисті рук, кілька разів струсіть руками, щоб розслабити зап’ястя.

Біль в шиї і спині

Ви розмовляєте через телефон, притискаючи його плечем до вуха? Така звичка з часом неминуче призведе до болів в м’язах шиї і спини. Якщо вам доводиться говорити телефоном і одночасно працювати за комп’ютером, користуйтеся бездротовою гарнітурою. Крім того, будьте обережні при роботі за планшетом. За даними британських медиків, до 84% користувачів страждають від болю в спині. Розташувати планшет так, щоб постава була правильною, практично неможливо — майже завжди доводиться нахилятися над гаджетом, який лежить на столі або на колінах. Хочете уникнути болю в спині? Намагайтеся тримати планшети і смартфони на рівні очей.

Синдром комп’ютерного зору

Дрібний шрифт, стрімка зміна зображень і фотографій — все це викликає додаткове навантаження на очі. А якщо Ви користуєтеся смартфоном в громадському транспорті, то пристрій трясеться, і це тільки погіршує ситуацію. Поступово втрачається гострота зору, з’являється різь і сухість в очах. Щоб знизити рівень дискомфорту, збільште розмір шрифту, відмовтеся від читання в транспорті і тримайте гаджет на відстані не менше 30 см від очей. Кожні 30-40 хвилин не забувайте робити перерву — в цей час фокусуйте погляд на предметах, що знаходяться далеко.

Зниження гостроти слуху

До групи ризику потрапляють ті, хто регулярно користується навушниками. Звук в них занадто гучний, особливо якщо ви слухаєте музику в громадському транспорті. Після виключення музики у вас з’являється легке відчуття закладеності у вухах? Це означає, що гучність перевищує допустимі межі. Якщо ви помітили шум у вухах або зниження гостроти слуху, це привід для звернення до лікаря.

Підвищена нервозність

За даними американських дослідників, 66% користувачів бояться втратити смартфон і позбутися дорогоцінної інформації, яка в ньому зберігається. А майже 89% зізнаються, що час від часу відчувають «фантомні вібрації» — їм здається, що телефон вібрує, сигналізуючи про нові повідомлення. Крім того, учасники експерименту зізналися, що постійно перевіряють, чи на місці їх телефон, і дуже хвилюються, якщо чомусь пропадає мережа. А медики з Університету Індіани протягом року спостерігали за поведінкою студентів і прийшли до висновку, що активні користувачі смартфонів в цілому більш знервовані, ніж ті, кому телефон потрібен тільки для дзвінків. 

Хочете звести шкоду і хвороби від залежності від телефону до мінімуму? Увімкніть на телефоні безшумний режим і перевіряйте гаджет в строго певний час — наприклад, один раз на годину. А під час поїздок по місту тримайте смартфон не в кишені, а в сумці, щоб не виникало спокуси кожні п’ять хвилин перевіряти, що нового сталося в соцмережах.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button