Фото

6 живих організмів, у яких є надздібності

Уявіть, що навколишнє середовище змусить вас придбати суперздатності. Здається неймовірним? Тоді знайомтеся з живими організмами, у яких в ході еволюції з’явилися надприродні сили!

1. Морозостійкі супертаргани

Жителі Нью-Йорка пам’ятають історію про азіатського таргана, якого знайшли в 2013 році в парку Хай-Лайн на Манхеттені. Комаха виявилася морозостійкою і відмінно почувала себе при низькій температурі і під час снігопаду. Дезінсектор, який знайшов комаху, відіслав її на аналіз у Флоридський університет (США). Там з’ясували, що тарган належить до виду Periplaneta japonica. Комаху цього виду було виявлено в США вперше. Вчені вважають, що воно прибуло в парк разом зі східними рослинами.

Майже 20 років японські вчені виводили личинки цього виду і вивчали їх стійкість до виживання в снігу. Вид наповнив Корею і Китай, і було підтверджено, що ці таргани можуть виживати в холодному кліматі. Тому дуже ймовірно, що комаха могла б мешкати в зимовому Нью-Йорку. Але таргани з Азії не наповнили Нью-Йорк. Зробити це їм не дали місцеві види.
6 живых организмов, у которых есть сверхспособностиPeriplaneta japonica. © Lyle Buss | University of Florida

2. Ядостійкі пацюки розміром з кішку

У 2014 році жителі Ліверпуля в Англії помітили гігантського щура. Вони подзвонили в службу по відстрілу гризунів. Деякі спіймані щурі виявилися розміром з кішку. Але гризуни були не просто величезними, у них був імунітет до отрути. Ловці щурів повідомили, що дзвінків про щурів стало більше на 15 % і на гризунів ніяк не впливала звичайна отрута (використання більш сильної речовини вимагає законодавчого дозволу).

Дослідження показали, що генетичні мутації виробили новий вид суперщурів, які зараз становлять 75 % щурячою популяції в деяких районах Англії.

3. Азіатські супермурахи

Так звану супермураху з Азії знайшли в англійському Глостерширі в 2009 році, і експерти з дикої природи забили тривогу. Пожежну тривогу. Мурах приваблювала електрика, і вони поселялися в розетках і джерелах живлення, створюючи загрозу пожежі. Мурахи, інвазійний вид, відносно новий для Європи, мають тенденцію селитися величезними популяціями. Понад 35 тисяч «пожежонебезпечних» комах було виявлено в Глостерширі.

6 живых организмов, у которых есть сверхспособности

4. Бджоли-вбивці

Африканські бджоли досягли Західної півкулі, коли їх імпортували в Бразилію в 1956 році для міжвидового схрещування з місцевими бджолами. Метою було зробити більше меду, а кількома роками пізніше рої бджіл і кілька десятків королев втекли і утворили гібридні популяції з європейськими бджолами. Мутанти поширилися на північ Південної і Центральної Америки і тепер мешкають навіть на півдні США.

Також відомі як африканізовані, комахи заслужили своє прізвисько — бджоли-вбивці. Вони небезпечні, тому що вони атакують непроханих гостей великими зграями, на відмінно від європейських медоносних бджіл. У Бразилії вони вбили 1000 осіб. Жертви отримали в 10 разів більше укусів, ніж від європейського виду бджіл. Африканізовані бджоли реагують на вторгнення в 10 разів швидше, ніж «європейці», і будуть переслідувати людину до 400 метрів.

6 живых организмов, у которых есть сверхспособностиАфриканизізована бджола (Mellifera scutellata). © Jeffrey W. Lotz, Florida Department of Agriculture and Consumer Services | Wikimedia Commons

5. Сом, який полює на голубів

Уздовж річки Тарн у Франції соми люблять поласувати птахами, а конкретно, голубами. Але як риба може полювати на птахів? Дивіться відео і дізнаєтеся! Соми лежать на мілководді і чекають, поки голуб не підлетить досить близько. Тоді вони вистрибують з води, розтягуються на березі і кидаються назад у річку. В ідеалі, зі спійманим птахом.


6. Стійкі до ліків бактерії

Антибіотики — одне з найважливіших відкриттів XX століття — врятували мільйони життів. Але зараз стійкі до антибіотиків бактерії з’являються по всьому світу. Чому так? Криза стійкості до антибіотиків пояснюється надмірним і некоректним використанням препаратів, а також недостатньою розробкою нових ліків фармацевтичною промисловістю (не кажучи вже про стрімку еволюцію мікроорганізмів). Два мільйони людей заражаються кожен рік бактеріями, які стійкі до антибіотиків, і близько 23 тисяч з них помирають. Таким чином, ця суперздатність — найнебезпечніша у списку.

Кнопка «Наверх»