Головна / Здоров'я / 6 ознак літньої депресії

6 ознак літньої депресії

Для багатьох з нас літо — це сонце, пляжі і барбекю з друзями, але для тих, хто страждає сезонним афективним розладом (циклічна депресія, зазвичай пов’язана з зимою), це сезон безсоння, поганого настрою і розчарування в житті.

За даними National Alliance on Mental Illness, приблизно 5 відсотків населення США відчувають сезонний афективний розлад (САР) і кожен десятий випадок відбувається влітку. У той час як всі інші хлюпочуться у воді і насолоджуються коктейлями на шезлонгах, люди, які страждають САР, з нетерпінням чекають завершення сезону.

Симптоми річного САР можна легко сплутати із звичайним стресом, тому ми пропонуємо вам ознайомитися з шістьма ознаками літньої депресії і способами боротьби з нею.

Вас стомлює сонячне світло

Коли люди думають про сезонний афективний розлад, вони уявляють собі темну, що робить похмурим настрій, холодну зиму. У випадку з річним САР відбувається все навпаки, говорить лікар Санам Хафіз, ліцензований клінічний нейропсихолог з Нью-Йорка. Велика кількість сонячного світла може зменшити виробництво мелатоніну в організмі (гормону, який відіграє певну роль у регулюванні настрою) і викликати серйозні зміни в настрої або депресію.

  • Що робити?

Якщо ви виявили, що ваша реакція на сонячне світло схожа на реакцію вампірів, сонцезахисні окуляри і перебування в тіні зможуть вам допомогти.

Проблеми зі сном

 

У зимовий час САР може змусити людей відчувати себе млявим, а ось в літній час, навпаки, з’являється більше енергії перед сном. Безперервне денне світло порушує і затримує звичний цикл сну, що може призвести до безсоння.

  • Що робити?

Світло зовні не означає, що ви не можете обдурити свій організм, згідно Американської академії медицини сну. За дві години до сну закрийте штори, затемніть світло і створіть атмосферу, яка допоможе вам розслабитися і заснути.

Спека робить вас примхливим

Спека, в поєднанні з вологістю, робить літо часом нестерпним для людей з САР. Ви можете відчувати себе роздратованим через духоту і високі температури.

  • Що робити?

Проводьте більше часу в прохолодних місцях, приймайте холодний душ. Якщо ви знаходитесь в ситуації, коли це неможливо (наприклад, на пікніку), скористайтеся однією з технік центрування або медитацією. Наприклад, зробіть п’ять глибоких вдихів і видихів, кожен раз рахуючи до трьох.

Ви постійно відчуваєте занепокоєння

Є багато речей, які можуть викликати почуття занепокоєння у людей з САР, а саме спекотна погода, липкі тіла оточуючих, кричущі діти, натовпи туристів і нескінченні запрошення на літні події.

  • Що робити?

В цьому випадку допоможе планування. Плануйте свій день так, щоб більше часу проводити в кондиціонованих приміщеннях, і відвідуйте заходи, які відбуваються вночі, коли на вулиці не так жарко.

У вас поганий апетит

Постійне перебування в порушенні або неспокої, часто призводить до втрати апетиту. Хронічний стрес провокує сплеск гормонів, які негативно впливають на травну систему, що в кінцевому підсумку знижує відчуття голоду.

  • Що робити?

Ви можете не відчувати голоду, але ваш організм, як і раніше, потребує поживних речовинах. Завжди майте під рукою корисні перекуси, якими можна підкріпитися протягом дня. І якщо ви хочете запобігти перегріву, не відмовляйтеся від холодних, освіжаючих і поживних смузі.

Коли літо закінчується, ви відчуваєте себе краще

Симптоми зазвичай вщухають, коли погода стає прохолоднішою, а дні коротші. Найкращий спосіб дізнатися, чи є у вас літній САР, — озирнутися назад і запитати себе: «Що я відчуваю, коли починається літо? Коли приходить час покупки літнього одягу? Або, коли починаю планувати літні канікули?». Якщо всі ці спогади пов’язані з почуттям страху, причиною може бути сезонний афективний розлад.

  • Що робити?

Якщо всі перераховані вище поради не принесли вам ніякої користі, і ви відчуваєте себе погано, зверніться до професіонала в області психічного здоров’я. Можливо, він навчить вас деяких методів поліпшення психічного стану, таким як когнітивна поведінкова терапія (виявлення негативних думок і заміна їх позитивними), а також активація поведінки (визначення сезонних видів діяльності, які вам дуже подобаються, і зосередження на них).

Натхнення: www.likar.info