Здоров'я

Третина перехворілих COVID-19 повертаються в лікарню. Кожен восьмий – вмирає

Майже третина пацієнтів з COVID-19, які видужали повертається в лікарню протягом п’яти місяців, а кожен восьмий – вмирає, показало дослідження Лестерського університету та Управління національної статистики (ONS). Подробиці повідомляє The Telegraph.

Спільне дослідження Лестерського університету та Управління національної статистики (ONS) показало, що у багатьох людей, які вижили після важкої форми COVID-19, спостерігаються руйнівні і довгострокові наслідки. Наприклад, у багатьох пацієнтів розвиваються проблеми зі серцем, діабет і хронічні захворювання печінки і нирок.

Згідно з дослідженням, з 47 780 осіб, виписаних з лікарні в ході першої хвилі пандемії коронавірусу, 29,4% були повторно госпіталізовані протягом 140 днів, а 12,3% від загальної кількості – померли.

Поточна точка відліку для реєстрації смертей від коронавірусу – 28 днів після позитивного результату тесту. Це означає, що в статистику смертей від коронавірусу можна включити ще тисячі осіб.

Вчені закликали до термінового спостереження за людьми, виписаними з лікарні.

Автор дослідження Камлеш Кхунті, професор кафедри діабету і судинної медицини в Лестерського університету, заявив: «Це найбільше дослідження людей, виписаних з лікарні після госпіталізації з COVID-19. Після виписки люди йдуть додому, а потім повертаються і вмирають. Майже 30% пацієнтів були повторно прийняті, а це багато людей. Цифри величезні ».

«Нам треба підготуватися до того, що COVID-19 з нами надовго. Це гігантське завдання – стежити за всіма пацієнтами, навіть виписаними. Необхідно організувати якийсь моніторинг »– підкреслив професор.

Дослідження показало, що ймовірність повторної госпіталізації і смерті у тих, що вижили від COVID-19 протягом 140 днів була майже в три з половиною рази вище, ніж у інших амбулаторних пацієнтів.

Професор Кхунті додав, що його команда була здивована, виявивши, що люди повертаються в лікарні, і у багатьох з них розвинулися проблеми з серцем, нирками і печінкою, а також діабет. Важливо переконатися, що людям після виписки призначають захисні препарати, такі як статини і аспірин, додав автор дослідження.

«Ми не знаємо, чому люди з COVID-19 захворюють на діабет. Можливо, причина в тому, що у пацієнтів інфекція знищила бета-клітини, які виробляють інсулін. В результаті людина захворює діабетом 1 типу. Можливо, коронавірус нового типу викликає резистентність до інсуліну, і у вас розвивається діабет 2 типу … Одне можна скачати напевно – серед видужалих після COVID-19 багато випадків захворювання на діабет »- пояснив професор.

«Крім того, що вижили пройшли додаткові медичні дослідження, і з’ясувалося, що у них – серйозні проблеми з серцем і печінкою. Цим людям терміново потрібен нагляд і необхідність приймати додаткові препарати »- робить висновок автор дослідження, опублікованого на сервері попереднього друку. Воно ще не пройшло рецензування. Однак експерти назвали його «важливим».

Коментуючи дослідження в Twitter, Христина Пагель, директор відділу клінічних операційних досліджень Університетського коледжу Лондона (University College London, UCL), наголосила на важливості роботи і підкреслила, що OVID-19 небезпечний тривалою госпіталізацією та доглядом за пацієнтами після їх виписки.

Минулого року дослідники з North Bristol NHS Trust виявили, що три чверті вірусних пацієнтів, які лікувалися в Бристольскій лікарні Саутмід, через три місяці після зараження все ще відчували себе погано. Їх симптоми включали задишку, надмірну втому і м’язові болі, через які людям було важко навіть помитися, одягнутися і повернутися до роботи.

Деякі пацієнти говорять, що після зараження вірусом вони залишилися в інвалідному кріслі, в той час, як інші стверджують, що вони більше не можуть підніматися по сходах, не відчуваючи болю в грудях.

Кожен десята людина, яка заразилася коронавірусів, тривалий час відчуває симптоми хвороби три місяці і більше.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments