Головна / Наука / Ветеринари засумнівалися в тому, що кішкам і собакам потрібно багато м’яса

Ветеринари засумнівалися в тому, що кішкам і собакам потрібно багато м’яса

Собакам подобається жирне, а кішкам — високовуглеводні ласощі, з’ясували американські ветеринари.

Ветеринары усомнились в том, что кошкам и собакам нужно много мяса

Протягом 28 днів Джин Хол, ветеринар з Карлсоновського коледжу ветеринарії при університеті штату Орегон, і її колеги спостерігали 17 собак і 27 кішок. Тваринам пропонували чотири виду корму; за смаком і запахом вони не розрізнялися — тільки співвідношенням макронутрієнтів: білків, жирів і вуглеводів. У першому кормі містилося багато жирів, другий був переважно вуглеводним, третій — білковим, в четвертому в рівних частках поєднувалися всі три види макронутрієнтів. Кожен день собаки на годину отримувало доступ до їжі і могли вибирати; після того, як собака з’їдав свою норму калорій, її переставали годувати. Кішки переїдають рідше, вони перестають їсти, коли перестають відчувати голод, тому кішкам доступ до їжі не обмежували. Миски з кормами міняли місцями, щоб змусити тварин робити вибір кожен раз, а не звикати їсти з певною миски.

Так вчені хотіли зрозуміти, якому раціону віддадуть перевагу тварини, ґрунтуючись тільки на почутті насичення. З результатів попередніх досліджень випливає, що кішки воліють їжу, багату білками, а собаки — жирну їжу, проте Хол і її колеги вважають, що ці результати пояснюються тільки смаковими уподобаннями тварин.

Обрана таким чином, самими кішками дієта складалася на 43% вуглеводів і лише на 30% — з білків. Інше співвідношення дав експеримент з собаками; 41% калорій вони отримували з жирів, 36% — з вуглеводів. Корм, багатий білком, в якості основи раціону не обрала жодна тварина; молоді кішки їли більше білкової їжі, ніж старі, і кішки з меншим обсягом м’язової маси їли більше білка, ніж ті, у яких м’язової маси було більше. Собаки з невеликим об’ємом м’язів взагалі не виявляли інтересу до корму з високим вмістом білків; більш м’язисті пси їли трохи більше протеїнового корму.

Оскільки авторам роботи вдалося виявити закономірність між м’язовою масою, віком і дієтичними схильностям тварин, вчені вважають, що їх результати свідчать про реальну потребу тварин в макронутрїєнтах. Ветеринари вважають, що результати нового дослідження можуть змінити цілу індустрію виробництва кормів для домашніх тварин. Відзначимо, що дослідження спонсорувала корпорація Hill’s Pet Nutrition, виробник кормів для котів і собак марки Hill’s.

Результати аналізів також частково пояснюють схильність літніх кішок до жирної їжі. Вчені виявили, що концентрація докозагексаєнової (ДГК) кислоти — речовини, важливої для роботи мозку, серця і очей — в крові у старих кішок істотно нижче, ніж у молодих. ДГК синтезується в організмі кішки з інших жирних кислот, але у старих котів цей процес йде повільніше, ніж у молодих; можливо, вони намагаються компенсувати вікові зміни, вибираючи більш жирну їжу, вважають автори дослідження.

Результати дослідження опубліковані в The Journal of Experimental Biology.

Натхнення: www.popmech.ru

 
comments powered by HyperComments