Екологія

6% парникових викидів по всьому світу генерує транспортування продуктів

Особливо великі емісії країн з високим рівнем доходу.

Австралійські дослідники Сіднейського університету використовували систему FoodLab, щоб виміряти, скільки парникових газів потрапляє в атмосферу Землі через перевезення продуктів харчування.

В рамках аналізу були використані дані 74 країн (виробників і споживачів їжі), 37 секторів економіки (овочі і фрукти, тваринництво, вугільна промисловість і тд.), а також міжнародні та внутрішні маршрути перевезень.

Виявилося, що найбільший внесок у викиди при транспортуванні продуктів харчування вносять Китай, США, Індія і Росія.

Всього за рік логістика їжі викидає 3 гігатонни парникових емісій. Це 19% від усіх викидів, пов’язаних з їжею і 6% від глобальних викидів парникових газів за рік.

Знизити викиди дозволила б відповідальна поведінка споживача і пріоритет місцевої продукції, вважають вчені.

“Зміна ставлення та поведінки споживачів принесе величезну користь навколишньому середовищу. Як мінімум варто відмовитися від звички купувати несезонні продукти, які необхідно доставляти з інших регіонів або країн. Вживання в їжу місцевих сезонних альтернатив, як це було протягом більшої частини історії нашого виду, допоможе зберегти планету для майбутніх поколінь», — розповів Девід Раубенхаймер, один з авторів дослідження.

Так, найбільш усвідомленими споживачами називають локаворів – тобто людей, які вживають в їжу тільки місцеві продукти, які не довелося транспортувати здалеку.

Радіус локаворства вимірюється 100-200 кілометрами, а деякі любителі місцевої продукції йдуть далі — навіть дрова для гриля та інші приналежності купують тільки якщо вони зроблені неподалік.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button