Головна / Екологія / Температура поверхні океану досягла максимуму за століття

Температура поверхні океану досягла максимуму за століття

Фахівці Каліфорнійського університету в Сан-Дієго виміряли температуру поверхні океану, зібравши зразки з Меморіального пірса Еллен Браунінг. Спостереження проводилися з 1916 року. Показник, який зафіксували дослідники зараз, виявився найвищим за весь час контролю.

Попередній рекорд зареєстрували в 1931 році він становив 25,8 градуси Цельсія. Останній показник дорівнює 25,9 градуси Цельсія. Хоча різниця між ними незначна, співробітники університету акцентують увагу на інших деталях. Кларисса Андерсон (Clarissa Anderson), яка брала участь у роботі, прокоментувала:

«У нас є безліч записів, що йдуть на десятиліття в минуле, але те, що відбувається зараз дійсно дивно. Температура води океану тісно пов’язана з екватором, і зараз ми бачимо, як температура на екваторі стабілізується, але в південній Каліфорнії продовжує зростати».

У 2014 році вже піднімалася аномальна спека в цьому регіоні. Тоді хвиля тепла прийшла з боку північної частини Тихого океану. Вона поширилася уздовж узбережжя і змінила морське життя, викликавши масове цвітіння токсичних водоростей.

У 2015 році до берегів Каліфорнії наблизилося тепла північна течія Ель-Ніньо. З тих пір дослідники більше не помічали поступовий спад температури, який відбувався раніше. На їх думку, таке стійке підвищення тепла може призвести до ще одного масштабного цвітіння водоростей, що, в свою чергу, нашкодить морським левам і іншим тваринам. Крім того, воно здатне збільшити чисельність медуз в океані і змінити харчовий ланцюжок серед морських мешканців.

Працівники університету вважають, що збільшення температури води також пов’язане із спекотною погодою на суші. Починаючи з липня в Каліфорнії поширюються пожежі, викликані пеклом. В кінці минулого місяця влада штату закликали людей покинути будинки, щоб уникнути можливого загоряння.

 
comments powered by HyperComments