Авто

6 прикладів того, як блокчейн змінить автомобілі

Криптовалюти — один і поки що незначний прояв блокчейна. Малозначуще — тому що вони ще не замінили звичні гроші.

Виробники авто взялися за блокчейн всерйоз, і розробляють машини, які навіть зможуть самі платити за паркування. У лютому цього року Porsche успішно протестував машини з блокчейном — вперше в історії автомобілебудування.

Ось 6 прикладів того, як ця технологія змінює автомобілі

1. Блокчейн для блокування замка авто

Це розробка Porsche спільно з берлінським стартапом XAIN.

Ідея віддаленого доступу сама по собі не нова. Але зараз системи віддаленого управління, крім того, що повільні, ще й не безпечні. У випадку з Porsche, щоб команда з твого смартфона потрапила в “мозок” тачки, вона спершу повинна пройти через сервери Porsche. Які можуть хакнуть. А блокчейн виключає таку можливість.

Розробники припускають, що власники машин зможуть взаємодіяти з авто в 6 разів швидше, ніж використовуючи нині існуючі електронні системи. Також розробники дадуть можливість надати доступ до машини третім особам, скажімо, віддалено відкрити багажник, щоб кур’єр залишив там посилку.

2. Машини, які самі платять податки

Смарт-контракт на базі блокчейна позбавить водія від необхідності зайвий раз покидати свій розкішний болід, щоб оплатити бензин. З доступом до твого цифрового гаманця машина сама заплатить необхідну суму. А також заплатить за паркування, страховку, поверне кредит або сплатить податки. Головне — щоб у гаманці були гроші.

3. Блокчейн допоможе запустити безпілотні авто — вони будуть на дорогах вже в 2030 році

З 2017 року Toyota Research Institute спільно з MIT Media Lab працює над застосуванням блокчейна для обміну даними між безпілотними автомобілями. На думку Toyota, блокчейн також дозволить надійно зберігати в розподіленому реєстрі інформацію про експлуатації транспортних засобів.

Не виключено, що Toyota Research Institute незабаром створить блокчейн-консорціум, який займеться питаннями реалізації потенціалу нової технології в промислових масштабах.

Інфографіка нижче показує прогнози розвитку безпілотних авто — в якому році на якомусь етапі буде знаходитися ця технологія. Їздити з точки А в точку Б без участі машини стане можливим в 2030 році.

“Коли ми побачимо повністю самокеровані автомобілі”. Джерело: KMPG

4. Блокчейн гарантує, що у виробництві обійдеться без дитячої або рабської праці

Для створення літій-іонних батарей використовують кобальт, 2/3 якого добувають у Демократичній Республіці Конго, нерідко за допомогою дитячої праці. Однак застосування блокчейна для контролю ланцюжка поставок може кардинально все змінити.

Тому BMW у співпраці з лондонським блокчейн-стартапом Circulor планує використовувати технологію розподіленого реєстру, щоб відстежувати кобальт з моменту його “народження” в шахтах до “статевозрілості” у вигляді деталей на заводах, де роблять електрокари. Компанія вже тестує технологію на “чистому” кобальті з Австралії та Канади.

У перспективі, виробники електрокарів, в тому числі і BMW, будуть купувати лише видобутий легальним і етично правильним шляхом кобальт, тим самим зробивши “тіньовий-неетичний” бізнес невигідним.

Видимість даних в ланцюзі постачань без і з використанням блокчейна. Джерело: faizod

5. Виробники авто будуть заохочувати водіїв, які їздять відповідально

Транснаціональний автомобільний концерн Daimler AG в лютому запустив пілотний блокчейн-проект mobiCOIN. Компанія вирішила заохочувати водіїв за “зелений” стиль водіння.

Всі дані з автомобіля фіксуються за допомогою блокчейна і надходять на спеціальний додаток-реєстратор, який також є криптогаманцем. Якщо водій, наприклад, дотримується швидкісний режим, а також плавно стартує і гальмує, йому нараховуються монетки — mobiCOINS. Їх можна обміняти на VIP-квитки на різноманітні заходи, наприклад, автогонки DTM, фінал MercedesCup або тиждень моди в Берліні.

Цього прикладу можуть послідувати інші автовиробники. Страхові компанії і ремонтні майстерні, можливо, будуть винагороджувати своїх клієнтів за безпечну їзду або своєчасний техогляд.

“Інтерфейс додатку mobiCOIN”. Фото: Daimler

6. Автомобільний “комунізм” стане ефективнішим і простішим

Сьогодні Uber вже нікого не дивує. Замовити поїздку за допомогою декількох кліків в смартфоні — звичайна справа. Блокчейн ж може вивести подібний сервіс на новий рівень.

Компанія Ernst & Young в серпні 2017 року запустила блокчейн-систему Tesseract, яка вже забезпечує цифровий облік автомобілів і поїздок, а також спрощує спільне використання авто. Блокчейн-система в рази прискорила автоматичне виконання транзакцій між власниками транспортних засобів, операторами і сторонніми постачальниками послуг.

У майбутньому кожен зможе не тільки зареєструвати власну тачку в загальному пулі, а й запросити будь-яке самокероване авто з пулу з допомогою смартфона.

Фото: Kobiz Media

Блокчейн входить в індустрію виробництва авто швидко і дає багато різних можливостей. До традиційних приводів похвалитися машиною — типу швидкості розгону або споживання бензину — додасться ще один. Ми будемо заздрити тим, у кого версія блокчейна краще, ніж у нас.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button