Наука

Вчені: Динаміка рідини відіграє ключову роль у розвитку співробітництва

Вчені з Університету Нотр-Дам довели, що динаміка рідини може відігравати ключову роль у розвитку співпраці. Результати дослідження надано виданням eLife.

Ученые: Динамика жидкости играет ключевую роль в развитии сотрудничества

Фізики вивчили вплив механічних властивостей середовища на соціальну еволюцію мікробних популяцій. Завдяки комп’ютерному моделюванню і аналітичним розрахункам вони визначили необхідні властивості дифузії і потоку, які дозволяють мікробам розвивати стійку соціальну поведінку. Результати також дають зрозуміти, що еволюція одноклітинних організмів може мати початок в текучих рідинах, таких як річки або струмки.

«Мікроби формують групи у вигляді невеликих сіл. Якщо в одній проявиться мутант-шахрай, його нащадки будуть розмножуватися і поширюватися як пухлина за рахунок інших. Не співпрацюючі групи ослабнуть і помруть», – розповів доцент Дервіш Кан Вураль.

Модель складалася з бактерій, що виділяють два типи розсіюючих молекул: «суспільне благо» – молекула, яка постачає близьким травний фермент і читери. У відсутність потоку рідини чітери захопили владу, послабили і вбили все населення. Однак, коли команда вводила потік в модель, водні сили змушували деякі з мікробних груп обмежувати поширення читерів.

Розуміння еволюційних переходів у соціальноій поведінці допоможе розробити стратегії для управління мікробними екосистемами. Як доказ концепції команда змогла точно налаштувати соціальну еволюцію, використовуючи тільки моделі потоку, так що бактерії будуть співпрацювати і зберігатися тільки в обмеженому регіоні, в іншому місці вони будуть захоплені шахраями і зникнуть.

Натхнення: actualnews.org


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button