Здоров'я

6 причин, через які мозок старіє швидше: попереджений – озброєний

З віком змінюється не тільки наше тіло, але і мозок: зменшуються деякі важливі області, знижується кількість нейронних зв’язків, погіршується кровопостачання, а запальні процеси посилюються. Є надія, що вчені знайдуть способи боротися з цим, але поки важливо піклуватися про здоров’я й уникати тих звичок, через які мозок старішає швидше.

Слух

Дослідження, проведене у 2011 році фахівцями університету ім. Джона Хопкінса (США), виявило прямий зв’язок між втратою слуху з підвищеним ризиком розвитку деменції. Можливо, вважають вчені, це пов’язано з тим, що ослаблення слуху веде до соціальної ізоляції, яка, своєю чергою, «запускає» розвиток деменції. Хоч би що там було, важливо регулярно перевіряти слух і вчасно вживати заходів — в іншому випадку ризик розвитку деменції може зрости в 5 разів.

Алкоголь

У гризунів, яких постійно тримали в стані сильного алкогольного сп’яніння, виробництво нервових клітин в гіпокампі — області мозку, що відповідає зі здатність до навчання — скоротилася на 40%. Чим частіше і більше ми п’ємо, тим сильніше страждає наша пам’ять, а також здатність до засвоєння й обробці нової інформації.

Здоров’я серця

Здоров’я серця і мозку пов’язані безпосередньо: чим сильніше серце, тим активніше воно перекачує кров, забезпечуючи їм в тому числі й мозок — і тим краще його, мозку, стан. Тому так важливо стежити за здоров’ям серця і судин: як показало дослідження, проведене у 2017 році в США, у тих, хто страждав діабетом, захворюваннями серця і гіпертонії, деменція розвивалася істотно частіше.

Не так давно сидячий спосіб життя був внесений до списку факторів, що підвищують ризик ранньої смерті. Ми стаємо не тільки менш здоровими, але і менш кмітливими, коли починаємо віддавати перевагу дивану і забуваємо про спортзал. Хочете знизити ризик деменції на 88%? Починайте займатися фізкультурою.

Відносини з близькими

Постійне спілкування з друзями та родичами — найефективніший спосіб запобігання деменції. Чим старше ми стаємо, тим більш необхідними стають для нас соціальні зв’язки. Крім усього іншого, постійне спілкування з дорогими людьми знижує стрес, який безпосередньо пов’язаний з розвитком деменції в літньому віці. На 44% рідше страждають деменцією ті люди, які зберегли в старшому віці активні соціальні зв’язки.

Тривога і розлади

Важливо якомога раніше навчитися розслаблятися і протистояти стресу і тривозі. Дослідження, результати якого були опубліковані у 2014 році в американському журналі геріатричної психіатрії, показало, що люди, часто відчувають тривогу, мають вищий ризик швидкого зниження когнітивних здібностей-до 135%! Тому вчіться медитувати й знаходите свої способи справлятися зі стресом — ваш мозок буде вам дуже вдячний.

Матеріал був вперше опублікований у виданні «Домашнє вогнище”.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button