Здоров'я

Вакцина від грипу: факти

Осінь настала непомітно, а разом з нею і простудні та вірусні захворювання. У школах і поліклініках вже пропонують щеплення від грипу. Ми не будемо вас закликати або відмовляти, а просто розповімо кілька фактів про грип та вакцини від нього.

– Вірус постійно мутує з великою частотою (за один сезон це може відбуватися кілька разів), тому одна вакцина не забезпечить вам довічний імунітет. Щоб ефективно боротися з новими штамами, необхідно робити кожен рік.

– Щорічно інфікуються вірусом грипу мільйони людей. При цьому невеликий відсоток захворювання закінчується летальними наслідками. Так, летальність дуже низька, але все ж смертельні випадки є.

– Вакцина від грипу не дає гарантії того, що ви не заразитеся. Ефективність – близько 60 відсотків. Але якщо ви все ж заразитеся, то грип пройде швидше і без сильних ускладнень.

– Багато людей бояться робити щеплення, так як вважають, що їм вводять вірус. Це не зовсім так – у сучасних препаратах у складі не сам вірус, а його антигенні тіла, які не здатні викликати зараження. До того ж всі вакцини проходять перевірки на відповідність вимогам ВООЗ.

– У багатьох країнах розташовані лабораторії з вивчення змін вірусу, які відправляють профілі вірусу виробникам вакцини, який швидше за все в цьому році буде активно поширюватися. Помилки і прорахунки бувають, так як вірус має здатність швидко мутувати. Останній такий випадок був у 2009 році. Також лабораторії працюють над мінімізацією можливих негативних наслідків для організму.

– Побічні реакції можливі. По-перше, в складі вакцини є білок, чужорідний для нашого організму. Невідомо, як ваш організм на нього відреагує, але все ж алергічні реакції трапляються вкрай рідко. По-друге, щеплення завжди є випробуванням для вашої імунної системи, тому краще проводити вакцинацію повністю здоровим, щоб мінімізувати ризик негативних реакцій. За статистикою ВООЗ 4 з 10 людей стикаються з підвищеною температурою і невеликим нездужанням.

– Протипоказання для вакцинації: якщо у вас до цього була сильна реакція в минулий раз чи є алергія на курячий білок. Для вагітних щеплення не протипоказана, але краще подбати про вакцинацію на етапі планування вагітності або в першому триместрі. Дітей можна вакцинувати по досягненні 6-місячного віку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button