Здоров'я

Фторування водопровідної води викликає депресію і ожиріння

Кілька десятиліть тому фторування води розглядалося як масове благо, яке повинно було привести до повної перемоги над карієсом. І тільки зараз поступово з’ясовується, що «примусове» фторування володіє побічною дією.

25-02-15-foto-600x370-1

Додавання фтору у водопровідну воду дійсно трохи знижує ризик розвитку карієсу, проте в даний час практично всі гігієнічні засоби для догляду за зубами і порожниною рота (зубні пасти, еліксири тощо) містять цей елемент у достатніх кількостях.

Між тим, учені відкрили, що надлишок фтору в організмі призводить до розвитку флюорозу, специфічного захворювання при якому на зубах з’являються коричневі плями, а потім вражаються й кістки.

[ads2] А вчені з університету англійського графства Кент (University of Kent) виявили, що фторування води може підвищувати ризик розвитку деяких ендокринологічних захворювань і сприяти розвитку ожиріння.

В даний час у Великобританії приблизно 10% населення проживає в регіонах, в яких вода або фторується навмисно, або підвищений вміст фтору в ній обумовлено природними особливостями місцевості. Вчені з Кента аналізували дані про звернення за медичною допомогою жителів Сполученого Королівства в 2012-2013 роки.

Читайте також: LifeStraw – безпечна питна вода

Вони виявили, що захворюваність гіпотиреоїдизмом в тих районах країни, де вміст фтору у водопровідній воді становив 0,3 мг / л і більше, була вищою, щонайменше, на 30% порівняно з регіонами з більш низьким вмістом фтору у воді.

При гіпотиреоїдизмі спостерігається зниження вироблення щитовидною залозою деяких гормонів. В результаті можуть спостерігатися найрізноманітніші порушення в роботі організму, серед яких є і депресія, і порушення серцевого ритму, і стрибки артеріального тиску, і поява надмірної ваги.

Автори дослідження вважають, що владі слід переглянути ставлення до фторування води, оскільки вигода від цього може виявитися набагато менше потенційної шкоди здоров’ю.

Натхнення: health-ua.org


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button