Здоров'я

Вчені пов’язали чоловіче безпліддя з сардельками

Чоловіки, що з’їдають всього одну скибочку бекону в день, знижують свої шанси на те, щоб стати батьками, а напівфабрикати, такі як сардельки, можуть пошкодити якість сперми, вважають вчені.
Ті, хто хоче підвищити шанси на народження дитини, повинні їсти рибу. Причому такі види, як тріска і палтус, надають особливо сильний вплив на чоловічу фертильність.

Вчені пов'язали чоловіче безпліддя з сардельками

У цілому результати нового дослідження підтверджують давно відому істину про те, що шанси завести потомство безпосередньо залежать від способу життя майбутніх батьків. Однак експерти як і раніше не можуть пояснити, чому певні продукти можуть завдати шкоди, або навпаки, сприяти народжуваності. Червоне м’ясо, як вважають, містить високі рівні пестицидів та інших речовин, які можуть впливати на рівень гормонів. Біла риба багата цинком, який, як вважають, підвищує плодючість.

У дослідженні, яке буде представлено на цьому тижні на зустрічі Американського товариства репродуктивної медицини в Бостоні, дослідники з Гарвардського університету порівняли особливості харчування 156 чоловіків, що проходять ЕКО-лікування зі своїми партнерами.

Кожен з них був опитаний на предмет того, як часто вони вживали в їжу певний спектр продуктів, включаючи оброблене м’ясо, біле м’ясо, червоне м’ясо, білу рибу, тунця або лосося. Чоловіки, які споживали всього пів порції обробленого м’яса на день, мали лише 5,5% сперматозоїдів “нормальної” форми, в той час як ті, які їли менше – 7,2%.

Чоловіки, в раціоні яких були страви, що містять білу рибу хоча б через день, мали сперму набагато кращої якості, ніж ті, хто їв її рідко.

Провідний дослідник доктор Міріам Ефіч сказала: “Ми виявили, що ефект споживання обробленого м’яса знижує якість сперми, тоді як риба його підвищує”.

Доктор Аллан Пейсі, голова Британського товариства фертильності, у свою чергу був обережний у висновках.

“Відносини між дієтою і чоловічою фертильністю є цікавою темою. Безумовно, дослідження довели, що у чоловіків, які їдять більше свіжих фруктів і овочів якість сперми вище, ніж чоловіки, які цього не роблять, – каже він. – Тим не менше, про фертильність чоловіків з поганим харчуванням поки відомо дуже мало, і говорити про те, що певні продукти можуть впливати на якість сперми, поки рано “.

За даними Mail Online, у минулому році дослідники з Кембриджського університету підрахували, що кількість випадків раку кишечника, хвороби серця і діабету знизяться на 10 відсотків, якщо чоловіки вдвічі скоротять споживання обробленого м’яса.

Натхнення: fedpost.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button